Cizre'de Bir Genç Daha Öldü

Cizre'de yaşanan olayları protesto etmek isteyen grubun çıkardığı olaylar sırasında, 16 yaşındaki genç yaşamını yitirdi.

Cizre'de Bir Genç Daha Öldü
Cizre'de Bir Genç Daha Öldü
Şırnak'ın Cizre ilçesinde çıkan olaylarda 4 kişi yaşamını yitirmişti. Bu durumu protesto etmek isteyen grubun akşam saatlerinde düzenlediği yasa dışı olaylar sırasında 16 yaşındaki Adem İrtegün, nereden geldiği belli olmayan 2 kurşunla vuruldu. Yaralı halde hastaneye kaldırılan genç ,tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi. Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde sokağa çıkma yasağı kaldırıldı ancak ilçede kepenkler açılmadı. Cizre'de yaşanan ve 4 kişinin ölümü ile sonuçlanan olayları protesto etmek isteyen bir grup gösterici, akşam saat 20.00'de Yeni Mahalle, Vakıfkent, Bahçelievler ve Yeşilyurt Mahallesi ile Ömer Kabak Meydanı’nda yolları kapattı. Gösterici grup, olay yerine gelen polislere ses bombası, taş, havai fişek ve molotof kokteylleri ile saldırdı. Polis ise basınçlı su ve biber gazı ile müdahale etti. Yeşilyurt Mahallesi'nden zaman zaman silah sesleri yükseldi ve pastaneye gitmek için evden çıktığı belirtilen Adem İrtegün, nereden geldiği belli olmayan iki kurşunla yaşamını yitirdi. Yaralı genç Şırnak Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı ancak kurtarılamadı.   Adem İrtegün'ün akrabaları hastaneye gelip durumu öğrendiklerinde sinir krizi geçirdiler ve polislerle tartışma içerisine girdiler. HDP Milletvekilleri Avukat Aycan İrmez ve Leyla Birlik hastaneye geldi ve böyle bir olayın tekrarlanmaması için polislerle görüştü. Konuşmanın ardından Acil Servis önünde bekleyen polis, 100 metre kadar uzaklaşarak beklemeye devam etti. YÜKSEKOVA'DA KEPENEKLER AÇILMADI Hakkari Valiliği tarafından Yüksekova'daki sokağa çıkma yasağı kaldırıldı. Ancak nöbetçi fırın ve eczane dışında tüm iş yerleri kepenk açmadı ve Merkez ilçede alının güvenlik önlemlerine devam etti.  
Adem İrtegün Cizre'de ölen genç Cizre'de protesto Cizre'de yaşanan olaylar Hakkari Cizre'de yaşanan olaylar Hakkari'de sokağa çıkma yasağı HDP Milletvekilleri hastaneye geldi Polisle çatışma Yüksekova'da silah sesleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!