Cinsel İstismarla Suçlanan İmamın Tahliyesine Tepki!

Adana’da bir camide, Kur’an eğitimi verdiği 15 yaşındaki E.S. isimli kız çocuğuna Cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla çocuğun nitelikli cinsel istismar ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma soruşturmasından tutuklu yargılanan 56 yaşındaki imam M.D. tahliye edildi. Olayın mağduru genç kız ise "Bu adam çocukluğumu gençliğimi mahvetti. Geleceğimi de mahvetsin istemiyorum" ifadelerini kullanarak tahliye kararına tepki gösterdi.

Cinsel İstismarla Suçlanan İmamın Tahliyesine Tepki!
Editör: Haberra
14 Kasım 2018 - 10:01

Şu anda Mersin'de bir lisede eğitim gören E.S. İddiaya göre 4 Aralık 2017 tarihinde okulun Rehberlik öğretmeni ile bir görüşme yaparak 12 yaşındayken yaz tatilinde Sabahları Adana'daki bir camide Kur'an kursuna gittiği sıralarda temizlik de yaptığını Bu sırada imam M.D.'nin kendisini depoya gönderip elektrik süpürgesinin torbasını getirmesini istediğini anlattı. Karanlık olan Depodan tam çıkmak üzereyken arkasından imamın geldiğini ve "Çok güzelsin" diyerek Boynundan öptüğünü ve kendisine cinsel istismarda bulunduğunu iddia etti. Kızın anlattıkları üzerine rehberlik öğretmeni okula polis çağırarak kızın Başından geçenleri anlatıp ailesine bilgi verdi. Cinsel istismar iddiası üzerine ifadesi alınan genç kızın suçladığı İmam tutuklandı ve hakkında Cumhuriyet Savcılığı tarafından iddianame düzenlendi.

Tarsus Ağır Ceza Mahkemesine sunulan iddianamede çocuk izleme merkezi tarafından psikolog eşliğinde ifadesi alınan genç kızın ifadelere de yer buldu. Genç kız ifadesinde imamın cep telefonun fenerini yakarak kendisine yaklaştığını ve "Çok güzelsin" dediğini ve boynundan öptüğünü, ardından üst kıyafetlerini çıkarttığını, elini pantolonunun içerisine sokarak parmağını vajinasına soktuğu, sonrasında kalçalarını okşadığını ve cinsel organını beline değdirdiğini söyledi. Bu sırada küçük kız çığlık attığını vs sizi kimseye duramadığını sonrasında kendisine otoban kenarındaki parkta bulduğunu iç çamaşırında Kan İzleri gördüğünü söyledi. Ayrıca mağdur olaydan sonra yanına gelen İmam tarafından olayı kimseye anlatmaması ikisinin arasında sır olarak kalmasını istediği anlattığı takdirde Olacaklardan kendisinin sorumlu olacağını söylemesi üzerine korkarak kimseye anlatamadığını söyledi.

'SAKALIM YOKTUR'

Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı Başkanlığı tarafından alınan genital raporda belirtilen parmak penetrasyonu sonucu oluşabilecek kısmi eski yırtık ile uyumlu olduğu belirtildi. Tarsus 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ilk duruşmasında imam M.D., "Mağdure ifadesinde sakallı şahıstan bahsetmektedir. Benim sakalım yoktur. Sakallı insan kim ise onu söylemesini istiyorum. Benim olayla bir alakam yoktur. Çok rencide oldum"  ifadelerini kullanarak beraatini istedi. Mahkeme ilk duruşmada tutukluluk halinin devamına ve karar verirken 2 Ekim'de görülen ikinci duruşmada mahkeme heyeti sanıkların dinledikten sonra M.D.'nin avukatından savunmasını aldı.  Avukat mağdur genç kızın ifadesinde çelişkiler olduğunu belirterek müvekkilinin tahliyesini istedi. Mahkeme heyeti imamın tutuklu bulunduğu 8 aylık süreyi göz önünde bulundurarak tahliyesine karar verdi.

ADALET İSTİYORUM

Tahliye kararına tepki gösteren mağdur genç kız E.S. ile annesi A.S.,  Adalet istedi. Bu olay yüzünden çocukluğunun mahvolduğunu söyleyen genç kız, "Avukatım mahkemeye girmeme gerek olmadığını söylemesi üzerine ikinci duruşmaya katılmadım. Daha sonra tahliye kararını öğrendim. Bu bana imkansız geliyordu. Avukatımı arayıp, 'bu nasıl adalet, kötü insanlar içimizde dolaşacak mı? İyi insanlar ölmediği sürece kötü insanlara ceza verilmeyecek mi? Hani benim gençliğim' dedim. Bir insanın hayatı böyle mahvedilir mi? Sonra sinir krizi geçirdim. O günden beri adalet arıyorum. Bu ülkede adaletin olacağına inanıyorum. Gençliğimi çocukluğumu bana geri versinler. Çocukluğumu, gençliğimi mahvetti bu adam, artık geleceğimi de mahvetsin istemiyorum. Ülkenin üst düzey yöneticileri yargı sürecini hızlandırsın. Yargının isabetsiz kararlarını istemiyorum. Okulumda derslerim düştü, psikolojim bozuldu. İntihar girişimlerim oluyor, çevrem annem, babam ve yakınlarım çok üzülüyor. Ben sadece adalet istiyorum." dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum