Boş Çikolata Kutusu Yılların Emeğini Çöpe Attı!

Çalıştığı belediyede boş çikolata kutusunu atılmış sanıp aldığı için işten kovulan Emine Arık isimli kadın yıllardır hak ettiği tazminatını alamadığı gibi açtığı davada kazandığı karar bozuldu.

Boş Çikolata Kutusu Yılların Emeğini Çöpe Attı!
Boş Çikolata Kutusu Yılların Emeğini Çöpe Attı! Elif İşçi

Bursa'da ilçe belediyesinde temizlikçi olarak çalışan Emine Arık isimli kadın boş çikolata kutusunu aldığı için işten kovulmuştu. Açtığı dava sonrasında 16 yıllık emeğinin karşılığında tazminat alamayacağını öğrendi. 16 yıldır aralıksız çalışan kadın yaşadığı olay sonrasında psikolojisinin bozulduğunu anlattı. Yetkililerden bu konuda kendisine yardım etmeleri için yardım istedi. 

2010 yılından bu yana Bursa'da bir ilçede bulunan belediyede temizlik işçisi olarak çalışan Emine Arık isimli kadın çalıştığı sırada yerde gördüğü boş çikolata kutusunu aldı. Alma amacının ise evde içerisinde dikiş setini koymak olduğunu dile getirdi. Ancak kameralardan boş çikolata kutusunu aldığı ortaya çıkınca işten kovuldu. Bu sırada yıllardır hak ettiği tazminatını alamadı. 

PSİKOLOJİSİ BOZULDU

Tazminatını alamayınca büyük şaşkınlık yaşayan kadın iş mahkemesine başvurdu ve hakkını aramak istedi. Ancak mahkeme tarafından verilen kararda tazminat alamayacağı belirtildi. Duydukları karşısında büyük şaşkınlık yaşayan kadın yılların emeğini bir boş çikolata kutusu sebebiyle kaybetmiş oldu. 

Bir ara açtığı tazminat davasını kazandı ancak sonradan yapılan itirazlarda karar bozuldu. Maddi açıdan sıkıntı yaşayan kadın o süreçten bu yana psikolojisinin bozulduğunu anlattı. Yetkililerden yardım isteyen kadın çocuklarına mahçup olduğunu anlattı. Hakkını istediğini ve yıllardır hak ettiği kıdem tazminatını almak istediğini belirten kadın son zamanlarda psikolojisinin bozulduğunu anlattı. 

bursa iş mahkemesi çikolata kutusu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Survivor 20 Mart 2019 Ödül Oyununu Kim Kazandı - Hakan’ın Elenmesinden Sonra Neler Yaşandı?
Survivor 20 Mart 2019 Ödül Oyununu Kim Kazandı - Hakan’ın Elenmesinden Sonra Neler Yaşandı?
Survivor 19 Mart 2019 Kim Elendi? Survivor’da Atakan mı, Bora mı, Hakan mı Elendi?
Survivor 19 Mart 2019 Kim Elendi? Survivor’da Atakan mı, Bora mı, Hakan mı Elendi?