Bedelli Askerlikte 28 Gün Süre Kaldırılıyor mu?

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Bedelli askerlik konusuna ilişkin Habertürk TV'de önemli açıklamalar yaptı. Yazıcı açıklamalarında, Bedelli askerlikte 28 gün süresinin kalkabileceğiniz almadığını Fakat bunun görüşülerek farklı yöntemler geliştirilebileceğine söyledi.

 Bedelli Askerlikte 28 Gün Süre Kaldırılıyor mu?
 Bedelli Askerlikte 28 Gün Süre Kaldırılıyor mu? melek eren

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Bedelli askerlik konusuna ilişkin Habertürk TV'de önemli açıklamalar yaptı.  Yazıcı açıklamalarında,  Bedelli askerlikte 28 gün süresinin kalkabileceğiniz almadığını Fakat bunun görüşülerek farklı yöntemler geliştirilebileceğine söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı,  Bedelli askerlikte 28 gün sürenin kalkıp kalmayacağına ilişkin soruya,  "Sanmıyorum kalkabilir mi? Görüşülür bu. Farklı yöntemler geliştirilebilir. Geçmişte de bu yönde itirazlar oldu. 28 gün askerlik yapıyorlar, askeri gerekliliği görsünler diye pratikten geçiyor ama disiplini de bozuyor denilerek kaldırıldı. Herhalde bu prosedürden Savunma Bakanlığı'nın da değerlendirmeleri vardır"  ifadeleriyle yanıt verdi. 

BEDELLİ ASKERLİK SORULARINI YANITLADI
 Habertürk TV Ankara temsilcisi Bülent Aydemir'in sorularını yanıtlayan Hayati Yazıcı, bedelli Askerliğe ilişkin olarak, "Bu bir sorun. Türkiye'nin gençleriyle ilgili. Askerlik vatan görevi. Yığın haline gelmiş temel bir sorun. Siyaset sorunlara karşın duyarsız kalamaz. Askerliği her Türk gencinin yapması gereken onurlu bir görev. Ancak gençlerimiz isteseler bile hemen askere gitmeleri mümkün değil. TSK'nın silahaltına alacağı kadrosu belli. Yılda en fazla 350 bin kişi. Ancak askere gidememiş 5 milyon dolayında Türk genci var"  açıklamasını yaptı.  Hayati Yazıcı açıklamasının devamında,  "3-5 yılda bir bu birikim oluyor. Bedelli askerlik talepleri geliyor. Adam iş kurmuş, iş edinmiş. Özelde kamuda çalışıyor. Askere ne zaman çağrılacağı konusunda beklenti içerisinde. Apar topar askere gitmesiyle işini kaybetme kaygısı var. İş kaybetmeyle ilgili kaygılar vardı."  ifadelerini kullandı.

28 GÜN ASKERLİK SÜRESİ KALACAK MI?
Yazıcı, Bedelli askerlik konusunda 28 günlük temel eğitimi hakkında ise,
"28 gün temel eğitimi alsın, durmasını kalkmasını, koşturmasını, silah kullanmayı öğrensin diye 28 günlük eğitim konulmuştur. Kanun teklifinde karşılandı kamuda özel sektörde çalışan ücretsiz izinli sayılacak. Sanmıyorum kalkabilir mi? Görüşülür bu. Farklı yöntemler geliştirilebilir. Geçmişte de bu yönde itirazlar oldu. 28 gün askerlik yapıyorlar, askeri gerekliliği görsünler diye pratikten geçiyor ama disiplini de bozuyor denilerek kaldırıldı. Herhalde bu prosedürden Savunma Bakanlığı'nın da değerlendirmeleri vardır" dedi.

 

Bedelli askerlik bedelli askerlikte 28 gün bedelli askerlik süresi Bedelli Askerlikte 28 Gün Süre Kaldırılıyor mu? ak parti hayati yazıcı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Survivor 7 Nisan 2019 Kim Kazandı? Survivor 2019 7 Nisan Eleme Adayları
Survivor 7 Nisan 2019 Kim Kazandı? Survivor 2019 7 Nisan Eleme Adayları
Survivor 30 Mart 2019 Fragmanı! Survivor 2019’da Atakan’a Ne Oldu, Durumu Ciddi Mi?
Survivor 30 Mart 2019 Fragmanı! Survivor 2019’da Atakan’a Ne Oldu, Durumu Ciddi Mi?