Bedelli Askerlik ile İlgili Bir Son Dakika Gelişmesi Daha

Bedelli askerlik konusunda bir son dakika açıklaması Ak Parti grup başkanvekili Bülent Turan’dan geldi. Turan açıklamasında, "Bedelli askerlik torba yasa ile bugün komisyona gelecek. Yaş 25, ücret ise 15 bin TL olacak." ifadelerini kullandı.

Bedelli Askerlik ile İlgili Bir Son Dakika Gelişmesi Daha
Bedelli Askerlik ile İlgili Bir Son Dakika Gelişmesi Daha melek eren

Bedelli askerlik konusunda bir son dakika açıklaması Ak Parti grup başkanvekili Bülent Turan’dan geldi.  Turan açıklamasında, "Bedelli askerlik torba yasa ile bugün komisyona gelecek. Yaş 25, ücret ise 15 bin TL olacak."  ifadelerini kullandı.

Milyonlarca kişinin beklediği bedelli askerlik konusu ile ilgili bir son dakika gelişmesi daha yaşandı.  Ak Parti grup başkanvekili Bülent Turan tarafından yapılan açıklamada, "Bedeli askerlikle ilgili düzenleme birkaç saat içinde torba yasa içinde Plan ve Bütçe Komisyonu'na gönderilecek. Yaş sınırı 25, bedel ise 15 bin TL olacak. Askerlik süresi 25 gün olarak öngörüldü."  ifadeleri kullanıldı. 

MİLYONLARIN BEKLEDİĞİ AÇIKLAMA GELDİ
Milyonlarca kişinin beklediği bedelli askerlik konusu hakkında açıklama yapan AK Parti grup başkanvekili Bülent Turan,  "Bugün torba yasa gündeme geldi. Ekim ayında Meclis'in açıldığında gündeme geleceğini düşündüğümüz bedelliyi de bu yasaya ekleme kararı aldık. "

"BİZ AK PARTİ OLARAK HİÇBİR VAADİMİZİ İHMAL ETMEDİK"
"Bugün bir kaç saat içerisinde kanunu Meclisimize, Plan Bütçe'ye gönderiyoruz. Ümit ediyorum bir an önce toplanacaktır, bu hafta komisyon aşamaları biterse, haftaya da nihayete erecektir. Biz AK Parti olarak hangi vaadimizi, talebimizi ihmal ettik mi ki bunu edelim?"
"Ben sizin aracılığınızla gençlerimize, bedelli bekleyen tüm vatandaşlarımıza bu müjdeyi vermek istiyorum. Askerlik ruhuna yakışan bir adımı atmak bizimi için bir görevdi. İstiyoruz ki, profesyonel askerliğe geçişin bu bir adımı olsun. Bugün 5 milyondan fazla bunu bekleyen insanımız var. Çok büyük bir yığılma var."

"TAKDİR KOMİSYONUNDUR"
"Kulis bilgisi, duyuma buna gerek yok. Biz şeffaf insanlarız. Yeni gelişmeyi sizinle paylaşmak istedim. 25 yaş ve 15 bin TL ön görüsüyle beraber, 25 günlük bir askerlik hizmeti öngörülüyor. Çalışmalar takdir, komisyonundur."
"Şu anki bedelli teklifinin içeriğini değerlendirecek olan genel kuruldur. Bizim teklifte, 15 bin bedel, 25 yaş sınırı ve 25 gün askerlik yapma şartı geliyor."

 

bedelli askerlik bedelli askerlik yaş sınırı bedelli askerlik ücreti bedelli askerlik son dakika bedelli askerlik ne zaman
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Dilber Ay’ın Yaşadığı Mahalleye Ölüm Haberinin Ardından Hüzün Çöktü
Dilber Ay’ın Yaşadığı Mahalleye Ölüm Haberinin Ardından Hüzün Çöktü