Bakan Berat Albayrak’tan Sevindiren Açıklama Daha da Düşecek

Hazine ve maliye bakanı Berat Albayrak bugün yaptığı son dakika açıklamasında, "Ağustos-eylül döneminin etkisi tamamen silindi. Faizler daha da inecek" ifadelerini kullandı.

Bakan Berat Albayrak’tan Sevindiren Açıklama Daha da Düşecek
Bakan Berat Albayrak’tan Sevindiren Açıklama Daha da Düşecek melek eren

İstihdam seferberliği 2019 tanıtım toplantısına katılan Hazine ve maliye bakanı Berat Albayrak burada önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Berat Albayrak'ın açıklamalarından satırbaşları şu şekilde;
"2019 yılında 2,5 milyon yeni istihdamı hayata geçireceğiz. Bugün Türkiye istihdam alanında devrimi yaşadığı bir günü yazi belirledik ve çalışmalara hızla başladık. KOBİ, esnaf ve sanayicimiz günbe gün rahatlama hissediyor. 2009 yılından bu yana 10 milyon yeni istihdam oluşturuldu. Bölgesel istihdam teşviklerini bir yıl uzatma kararı aldık. 6 puanlık SGK teşviği 2019 yılında da devam edecek"

'BU HAFTA AÇIKLAYACAĞIZ'

Bugün itibariyle 67 bin 348 KOBİ için 21 13 milyar TL kredi desteği sağlandığını belirten bakan Albayrak, "KOBİ'ler için yeni paket
geliyor, bu hafta açıklayacağız. Bugün itibariyle esnaf kredilerinde 66 bin 236 adet esnafımıza 6 milyar 238 milyon liralık kredi tutarına ulaşıldı. Mart sonunu bulmadan 10 milyar liralık kredi paketinin ilk bölümünü esnafımıza kullandırmış olacağız." dedi.

'FAİZLER İNECEK'

Bakan Albayrak faizlerin daha da ineceğini belirterek, "Faizlerde ağustos-eylül döneminin etkisi tamamen silindi" dedi.
Albayrak konuşmasına şöyle devam etti:
"Net hata noksan rakamı bugüne kadarki en yüksek rakam, bunun önemli bir kısmı yurt dışındaki sermayenin gelişi noktasında gerçekleşti.

'2019'DA DAHA DA ÜZERİNE ÇIKACAĞIZ'

2018'de 13 milyar doların üzerinde bir doğrudan yatırım geldi, 2019'da bu rakamın çok daha üzerine çıkacağız.
Şubat rakamlarına bakıyorum, ocak ayına kıyasla dediğimizden çok daha iyi bir noktaya gelmiş, mart-nisan-mayıs ayları çok daha iyi bir performansın sergilendiği dönem olacak
Ekonomi yönetimimizin politika yelpazesi küresel ve yerel ekonomik göstergelerinin dikkatlice izlenmesi sürecinde, tüm süreçler uyumlandırılarak, dinamik bir şekilde koordine edilerek yürütülmekte.

'TÜRKİYE YENİ BİR HİKAYE YAZMAYA BAŞLADI'

Türkiye ekonomide yeni bir hikaye yazmaya başlamıştır.  Seçimden sonra çok daha güçlü, pozitif bir süreç hepimizi bekliyor. Yatırımcı Türkiye'yi bir fırsat olarak görüyor. Ocak ayındaki tahvil ihracı bir ayda 100 baz puandan fazla düşüş göstererek, yatırımcısına büyük kazanç sağladı"

Ayrıntılar geliyor...

Hazine ve maliye bakanı Berat Albayrak istihdam seferberliği son dakika son dakika haberi bakan berat albayrak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!