Bakan Az Önce Açıkladı! Sanayicileri 300 Bin Lira Destek Geliyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Bir son dakika açıklaması yaparak, sanayicilerin 1 milyon liralık yerli makine teçhizat alımında 300 bin lira finansman desteği sağlanacağını duyurdu.

Bakan Az Önce Açıkladı! Sanayicileri 300 Bin Lira Destek Geliyor
Bakan Az Önce Açıkladı! Sanayicileri 300 Bin Lira Destek Geliyor melek eren

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Bir son dakika açıklaması yaparak,  sanayicilerin 1 milyon liralık yerli makine teçhizat alımında 300 bin lira finansman desteği sağlanacağını duyurdu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank,  sanayicilere KOSGEB tarafından bir milyon liralık yerli makine teçhizat alımında 300 bin lira finansman desteği sağlanacağını belirterek, “Böylece yerli makine üreticileri için 1,4 milyar liralık üretim ve pazar hacmi oluşturacağız."  dedi.

100 GÜNLÜK İCRAAT PROGRAMINDA VARDI
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 100 günlük icraat programı içerisinde yer alan hedeflerden biri de Sanayi Teknoloji Bakanlığı tarafından hayata geçirildi. Bakan Varank,  yazılı bir açıklama yaparak sanayicilere KOSGEB tarafından bir milyon liralık yerli makine teçhizat alımında 300 bin lira finansman desteği sağlanacağını duyurdu. Bakan Varank’ın açıklaması şu şekilde "Uygulamaya koyduğumuz programlarla sanayicilerimizi ve KOBİ’lerimizi desteklemeye kararlıyız. Kaynaklarımızı etkin ve verimli kullanarak işletmelerimizin önünü açmaya devam edeceğiz. Bu doğrultuda KOSGEB aracılığıyla imalat sanayisinde faaliyet gösteren işletmelerin kullanacakları yerli ve yeni makine teçhizat alımları için uygun koşullarda finansman desteği sağlıyoruz. Bu finansman desteği imalat sanayisindeki işletmelerimizin yatırımlarını hızlandırmak ve üretim kapasitelerini artırmak için de önemli bir enstrüman olacaktır." Sanayicilerin 1 milyon liralık yerli makine teçhizat alımında, bu yatırımın KOBİ başına 300 bin liraya kadar olan finansman maliyetini biz karşılıyoruz. Böylece yerli makine üreticileri için 1,4 milyar liralık üretim ve pazar hacmi oluşturacağız. Uygulamasını başlattığımız bu program sayesinde yerli makine üreten sanayicilerimize de üretim ve pazar imkanı sunuyoruz. Böylelikle yerli makine teçhizat kullanacak sanayicilerimizin ilk etapta toplamda 700 milyon liraya yaklaşan yatırımlarının finansmanı uygun maliyetle karşılanmış olacak."

 

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank son dakika sanayici destek KOSGEB son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Dilber Ay’ın Yaşadığı Mahalleye Ölüm Haberinin Ardından Hüzün Çöktü
Dilber Ay’ın Yaşadığı Mahalleye Ölüm Haberinin Ardından Hüzün Çöktü