Ayaklarınızı Sirkeli Su İçinde Bekletirseniz Bakın Neler Oluyor?

Ayak kokusu birçok İnsanın hem sosyal hem de Özel hayatını etkileyen oldukça önemli bir sorun. Ama sirkeli su sayesinde ayak kokusundan kurtulmak mümkün. Peki, Ayak kokusu için başka neler yapılabilir? Ayak kokusu nasıl giderilir? Ayak kokusu için doğal çözüm önerileri...

Ayaklarınızı Sirkeli Su İçinde Bekletirseniz Bakın Neler Oluyor?
26 Ocak 2019 - 13:39

Terliksiz dolaşın

Çoraplı evin içerisinde dolaştığımız da bütün bakteriler çorapların üzerinde toplanır ve bahtınız her yere yayılır. Bu nedenle terlik yada çorap giymeden evin içerisinde dolaşırsanız ayaklarınız kokmaz.

Çoraplarınızı tersten yıkayın 

Ayak kokusu için diğer bir çözüm önerisi iste çoraplarınızı tersten yıkamak. Eğer cevaplarınızı tersten yıkarsanız hem Sinan koku çıkar hem de ayaklarınızda bakteri bulaşma riski azalır.

Ayaklarınıza deodorant sıkın

Deodorantların içerisinde terlemeyi önleyen kimyasallar bulunur. Koltuk altı terlemesini önlemek için deodorant kullanıyorsanız ayaklarınızda deodorant sıkarak terlemesini önleyebilirsiniz.

Ayaklarınızı havluyla kurutun

Banyodan çıktıktan sonra mutlaka ayaklarınızı havlu ile kurulayın. Bu sayede ayaklarınızda mantar oluşumu engellenir ve koku riski de azalır.

Elma sirkesi  

Ayak kokusu için sirkeli suda idealdir. Elma sirkesinin Keskin kokusu sayesinde ayaklarınızda oluşan koku gider. Bir kova suyun içerisine bir kapak elma sirkesi ekleyin ve Bunun içerisinde hayatlarınızı bekletin.

Editor:  Haberra

YORUMLAR

  • 0 Yorum