'Atlarsın Atlayamazsın' İnatlaşması Korkunç Bitti!

İstanbul Kumkapı'da erkek arkadaşıyla yemek yemekten sonra yürüdüğü sırada ‘üst geçitten aşağı atlarsın atlayamazsın’ Inat batması sonrası kendini yola bırakarak hayatını kaybeden genç kız Nazan Dedeoğlu’nun ölümüyle ilgili yürütülen soruşturma sona erdi. Genç kızın intihar ettiği sırada yanında bulunan erkek arkadaşı Umut Berkutay Y. Hakkında başkasını intihara yönlendirme haline intiharın gerçekleşmesi suçu kapsamında dava açıldı.

'Atlarsın Atlayamazsın' İnatlaşması Korkunç Bitti!
'Atlarsın Atlayamazsın' İnatlaşması Korkunç Bitti! admin

İstanbul'da geçtiğimiz nisan ayında yaşanan olayda 23 yaşındaki Nazan Dedeoğlu ve 24 yaşındaki erkek arkadaşı Umut Berkutay Y.  akşam saatlerinde Kumkapı'da yemek yedi. Daha sonra birlikte suda yürüyen çift Üst geçitin üstündeyken aralarında 'Atlarsın, atlayamazsın' inatlaşması Başladı. Hemşire olarak çalıştığı öğrenilen Nazan Dedeoğlu bu inatlaşma üzerine kendisine üst geçitten aşağıya bırakarak ağır yaralandı. Genç kız hemen hastaneye kaldırıldı kapat yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Yaşanan olayla ilgili başlatılan soruşturma Geçtiğimiz günlerde tamamlandı.

ÜST GEÇİTTEN AŞAĞI ATLADI

Sabah'ta yer alan habere göre İstanbul Mehmet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede genç kızın erkek arkadaşı Umut Berkutay Y. şüpheli olarak yer aldı. Savcılık iddianamesinde Olay şu şekilde anlatıldı; “16 Nisan akşamı Nazan Dedeoğlu ve Umut Berkutay Y. Kumkapı'da eğlendikten sonra Avrasya Tüneli'ne doğru yaya olarak yürümeye başladı. Üst geçidin bulunduğu yere geldiklerinde birlikte üst geçide çıktılar. Burada aralarında 'Atlarsın, atlayamazsın' şeklinde konuşmalar geçti. Bu sırada Umut Berkutay Y. üst geçitten indi. Ardından Nazan Dedeoğlu kendisini üst geçitten yola bırakarak ağır yaralandı. Tüm müdahalelere rağmen genç kız kurtarılamayarak hayatını kaybetti.” Olaydan sonra polis tarafından gözaltına alınan Umut Berkutay Y. Emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından sevk edildiği adli makamlar tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

"ATLARSIN, ATLAYAMAZSIN"

Emniyette verdiği ilk ifadede Umut Berkutay Y., Arkadaşlarıyla birlikte yemek yediklerini daha sonra Nazan Dedeoğlu ile birlikte gruptan ayrılarak Biraz yürüdükten sonra birlikte taksi bekledikleri sırada genç kızın üst geçide çıktığını,Kendisinin ise bu sırada aşağıda kaldığını ve aralarında  'atlarsın, atlayamazsın' şeklinde Tartışma çıktı ve bu esnada kız arkadaşının köprüden atladığını iddia etti.

ÖLÜMÜN AYDINLATILMASINI İSTEDİ

Olayın ardından genç kızın babası emniyette alınan ifadesinde kızımın erkek arkadaşı olduğunu öğrendiği gencin kızına şiddet uyguladığını iddia edildiğini belirtti. Baba ifadesinde kızının ölümüne Umut Berkutay Y.'nin neden olduğunu düşündüğünü belirterek, Olayın aydınlatılmasını istedi.

YARGILANACAK

Savcı tarafından hazırlanan iddianamede şüpheli olarak görülen Umut Berkutay Y. hakkında 'Başkasını intihara yönlendirme haline intiharın gerçekleşmesi' suçu Kapsamında ceza talep edildi. Genç kızın erkek arkadaşı ilerleyen günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanacak.

nazan dedeoğlu istanbul kumkapı inatlaşma son dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Dilber Ay’ın Yaşadığı Mahalleye Ölüm Haberinin Ardından Hüzün Çöktü
Dilber Ay’ın Yaşadığı Mahalleye Ölüm Haberinin Ardından Hüzün Çöktü