Alarm Seviyesi Kırmızı! Meteoroloji'de Acil Toplantı Yapıldı

Meteoroloji'den Bir son dakika tropik fırtına uyarısı daha geldi. Tropik fırtına şu anda ortak deniz üzerinde oluştuğu ve pazar günü ülkemizin Batı kesimlerinde etkili olmasının beklendiği belirtildi. Şu anda Yunanistan'da etkili olan ve zorbas adı verilen fırtına nedeniyle ülkenin kuzeyinde bazı binaların çatıları uçtu. Ayrıca fırtına nedeniyle Yaklaşık 400 yıllık olan Adnan Paşa Camii'nin üst kısmının yıkıldığını öğrenildi. Atina Meteoroloji Merkezi dalgaların boyunun 11 metreyi açabileceği uyarısı yaparken tropik fırtına Hızı saatte 120 kilometreye ulaşacak.

 Alarm Seviyesi Kırmızı! Meteoroloji'de Acil Toplantı Yapıldı
 Alarm Seviyesi Kırmızı! Meteoroloji'de Acil Toplantı Yapıldı melek eren

İzmir Valiliği Ege'de yıkıcı etkilere sahip muhtemel fırtınaya karşı teyakkuz durumuna geçti. İzmir İl Afet acil durum yönetimi Merkez başkanvekili yardımcısı Aydın Memük son dakika açıklaması yaparak, “İzmir Valiliği olarak bütün tedbirlerimizi almış bulunmaktayız. Vatandaşlarımızın kıyıdaki teknelerini karaya çekmelerini ve daha güvenli bir şekilde karada tutmalarını öneriyoruz" ifadelerini kullandı. Ayrıca beklenen tropik fırtına nedeniyle İzmir'de 29 30 Eylül tarihlerinde yapılacak olan bütün amatör futbol maçları iptal edildi. Kuşadası Liman Başkanlığı tarafından 29 - 30 Eylül tarihlerinde teknelerin denize açılması yasaklandı.

AMATÖR FUTBOL MAÇLARINA FIRTINA ENGELİ

29 - 30 Eylül 2018 tarihlerinde İzmir'de beklenen tropik fırtına nedeniyle yapılacak bütün amatör futbol maçları iptal edildi. İzmir Valiliği bugün olağan dışı toplanarak alınacak önlemler için hazırlık yaptı.

MUĞLA, AYDIN, İZMİR, BALIKESİR, MANİSA VE ÇANAKKALE'DE ETKİLİ OLACAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre kasırganın Aydın, Muğla, İzmir, Manisa, Çanakkale ve Balıkesir’i etkilemesi bekleniyor.

RÜZGAR SAATTE 120 KM HIZLA ESECEK

Muğla'nın Bölge Müdürlüğü sorumluluk sahası içerisinde fırtınadan etkilenecek ile olduğunu belirten Öztürk, "Pazar günü ilk saatlerden pazartesi sabah saatlerine kadar 'tropik fırtına'nın Muğla il ve ilçelerinde şiddetli rüzgara, karada da bazen 90- 120 kilometreye, deniz açıklarında da 60- 90 kilometre saatte rüzgara sebep olabileceğini, aynı şekilde bu 'tropik fırtına'nın Muğla il genelinde aşırı yağışlara yani ortalama 60- 90, yer yer de 100 kilogram ve üzerinde aşırı yağışa sebep olacağını beklemekteyiz" diye konuştu. 

İZMİR’DE ETKİSİ YÜKSEK OLACAK

Tropik fırtına yurtta başta Ege Bölgesi olmak üzere Batı kesimlerde en çok İzmir'i etkisi altına alacak. Fırtınadan ve şiddetli rüzgardan Muğla Aydın Çanakkale Eve az da olsa İstanbul etkilenecek. Fırtınanın bu İllerde aşırı yağışlara da neden olması da bekleniyor.

son dakika meteoroloji tropik fırtına tropik fırtına ne zaman başlayacak tropik fırtına nedir meteoroloji son dakika hava durumu son dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Dilber Ay’ın Yaşadığı Mahalleye Ölüm Haberinin Ardından Hüzün Çöktü
Dilber Ay’ın Yaşadığı Mahalleye Ölüm Haberinin Ardından Hüzün Çöktü