Akıl Almaz Olay! Bir Geline İki Damat...

Malatya'da dolandırıcı bir kadın aynı köyden iki erkeği evlilik vaadi ile kandırdıktan sonra nişan yaptı. Gerçek ise aynı köydeki erkeklerin birbirlerine düğün davetiyesi verince ortaya çıktı.

Akıl Almaz Olay! Bir Geline İki Damat...
Akıl Almaz Olay! Bir Geline İki Damat... Elif İşçi

Malatya'da akıl almaz bir dolandırıcılık olayının yaşandığı öğrenildi. Aynı köyde yaşayan iki erkek ismi verilmeyen bir kadın tarafından feci şekilde dolandırıldı. Kadının birbirlerinden haberdar olmayan iki erkeğe evlilik vaadinde bulunduğu öğrenildi. İki erkekle neredeyse aynı zamanlarda ayrı ayrı nişan yapan ve paralarını alan iki kişi düğün zamanı gelince birbirlerine davetiyelerini verdiler. Akıl almaz gerçek davetiyelerin dağıtımı sırasında ortaya çıktı. 

Malatya'da aynı köyde yaşayan iki erkek köyden merkeze gelerek birbirlerine yakın zamanlarda nişan yaptılar. Kız tarafı tarafından verilen tarihlere göre tekrar köylerine döndüler ve düğün hazırlıklarını başlatmak için harekete geçtiler. Bu süreç içerisinde düğün davetiyelerini bastırmaya başladılar. Ancak düğün davetiyelerini dağıttıkları zaman akıl almaz gerçek ortaya çıktı.

BİR GELİN İKİ DAMADI BİR ARADA İDARE ETMİŞ

Mağdur aileler davetiyeleri alınca gerçeği öğrendiler. Bunun üzerine zaman kaybetmeden hemen polise şikayette bulundurdular. Dolandırıcı şüphelisi olan şahıslar polis tarafından her iki aileye de gösterildi. Her iki ailenin de aynı kadını teşhis etmeleri durumu kısa sürede ortaya çıkardı. 

Dolandırıcı kadın ve çevresinde ailesi olarak tanıtılan erkekler mağdur ailelerden başlık parası, süt parası adı altında 50 bin lira ve 85 bin lira olmak üzere ayrı ayrı para topladıkları öğrenildi. Başlatılan soruşturmanın ardından şüpheli isimler göz altına alındı. Şüphelilerden H.P. isimli kadının ise 2 gün önce bebeğini dünyaya getirdiği için adli kontrol şartı ile serbest bırakıldığı öğrenildi. 

malatya bir geline iki damat akıl almaz olay
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Survivor 7 Nisan 2019 Kim Kazandı? Survivor 2019 7 Nisan Eleme Adayları
Survivor 7 Nisan 2019 Kim Kazandı? Survivor 2019 7 Nisan Eleme Adayları
Survivor 30 Mart 2019 Fragmanı! Survivor 2019’da Atakan’a Ne Oldu, Durumu Ciddi Mi?
Survivor 30 Mart 2019 Fragmanı! Survivor 2019’da Atakan’a Ne Oldu, Durumu Ciddi Mi?