Ak Parti'den İstanbul ve Ankara Hakkında Flaş Açıklama

AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin Ankara'daki ve İstanbul'daki seçim sonuçları ile ilgili son dakika açıklaması yaptı. Şahin açıklamasında, "Gerek sandıklardaki, gerek birleştirme tutanaklarındaki çarpıklıkların takipçisi olacağız. Elimizde çok çarpıcı bulgular var" dedi. Şahin, "Ankara'da 25 ilçenin 25'inde de maddi hatalar ve usulsüzlükler için başvuru yapacağız" diye konuştu.

Ak Parti'den İstanbul ve Ankara Hakkında Flaş Açıklama
01 Nisan 2019 - 11:01

AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin'in açıklamalarından satırbaşları şu şekilde;
“Gerek sandıklardaki, gerek birleştirme tutanaklarındaki bu çarpıklıkların takipçisi olacağız. Elimizde çok çarpıcı bulgular var. Bunları hukuki gerekçeleriyle birlikte ilçe seçim kurullarına sunacağız. Sandıktaki sonuçlar bütün olarak birleştirilirken maddi hatalar olduğunu gördük. Bunlar İstanbul için de geçerli. Ankaralı seçmenin iradesinin başkalaştırılarak kamuoyuna yansıtıldığını görüyoruz.

Örneğin A partisinin 25 oyu var, B partisinin 125 oyu var. Bunlar yer değiştirilmiş. Hem Ankara'da hem İstanbul'da önemli sayıda geçersiz oy da söz konusu. Özellikle muhtar seçimlerinden dolayı. Ankara'da 25 ilçenin 25'inde de maddi hatalar ve usulsüzlükler için başvuru yapacağız.

Biz şu an kamuoyuna yansıyan aradaki farkın azalacağını ve bizim lehimize pozitif bir sonuca dönüşeceğini düşünüyoruz ama YSK'nın vereceği bir karardır.” 

Editor:  Haberra

YORUMLAR

  • 0 Yorum