Ahmet Hakan Saldırısında Telefon Trafiği Ortaya Çıktı

Ahmet Hakan'a saldıran şüpheliler, 3 yeni telefon ve 3 hat aldıklarını söyledi. Tüm delillere ve telefon konuşmalarına rağmen şüphelilerin serbest kaldıkları kayda geçti.

Ahmet Hakan Saldırısında Telefon Trafiği Ortaya Çıktı
Ahmet Hakan Saldırısında Telefon Trafiği Ortaya Çıktı
Gazeteci Ahmet Hakan'a Teşvikiye'deki evinin önünde gerçekleştirilen saldırı ile ilgili 6 şüpheli gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldı. Gözaltına alınanlardan Soner Arık, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde verdiği 5 sayfalık ifadesi, talimatların bir çete hiyerarşisi içinde alındığı izlenimini doğurdu. Arık, talimatları detaylı bir şekilde anlattı: “Uğur Adıyaman, olaydan birkaç gün önce üç tane açık hat, üç tane telefon almamı istedi. Bunları telefon dükkânı olan M.A.’dan alıp Kocamustafapaşa’da Fuat isimli şahsa teslim ettim. Bu telefonlardan birini Nişantaşı semtinde Uğur, Ahmet, Kamuran ve Fuat ile beklemiş olduğum yerde kullandım. Daha sonra bu hattı ve telefonu Fuat’a iade ettim. Ahmet Hakan’ın darp edilmesi olayının olduğu sabah Fuat Elmas beni arayarak gelmemi istedi. Ben de hasta olmadığım halde ‘Hastayım’ deyip yalan söyledim.” POLİS'İN SONER ARIK'A SORULARI - Şüpheli şahıslarla ilgili yaptığınız söz konusu görüşmelerde kullanımınızda olan 0545 ... .. .. sayılı GSM hattınızın Bağcılar ilçesinde bulunan CNN Türk stüdyolarının çevresinde sinyal verdiği tespit edilmiştir. CNN Türk stüdyoları çevresinde bulunmanızın sebebi nedir? - GSM hattınızın Ahmet Hakan’ın ikâmet adresi olan Teşvikiye Mahallesi civarında 28.09.2015 saat 12.46’da baz verdiği tespit edilmiştir. Bu adreste bulunmanızın sebebi nedir? SEDAT PEKER'DEN AÇIKLAMA Ahmet Hakan saldırısında adı geçen Sedat Peker, dün sitesinden bir açıklama yaptı: “Kötü olay yaşandığında Ahmet Bey’i arayarak geçmiş olsun dileklerimi ilettim... Bu işi kurgulayanlar bence olaya daha mafyavari hava vermek adına sanıkların savcılıkta ifadelerini değiştirmelerini istemişler” ifadelerini kullandı. SAVCININ İTİRAZI REDDEDİLDİ Ahmet Hakan'a düzenlenen saldırının ardından şüpheli 6 kişinin serbest kalmasına savcılık tarafından itiraz edildi. Bu itiraz, 24 saat sonra üst hakimlik tarafından reddedildi. - Ahmet Hakan’ın 30 Eylül gecesi evinin önünde saldırıya uğramasının ardından gözaltına alınan 7 kişi ‘suç işlemek amacıyla örgüt kurma’ dahil birçok suçtan tutuklama talebi ile Nöbetçi 6’ncı Sulh Ceza Hâkimliği’ne sevk edildi. ÊÊ Ahmet Şengüler ‘kasten yaralama’ suçundan tutuklanırken Fuat Elmas, Soner Arık, Yahya Kemal Gezer, Nezih Özbirinci, Uğur Adıyaman ve Kamuran Ergin serbest kaldı. ÊÊ 6 kişinin serbest kalmasına Terör ve Örgüt Suçlar Bürosu Soruşturma Savcılığı’ndan itiraz geldi. ÊÊ Kararında direnen Hâkimlik itirazın değerlendirilmesi için dosyayı bir üst mahkeme olan 7’nci Sulh Ceza Hâkimliği’ne gönderdi. ÊÊ Üst mahkeme savcılığın itirazını reddetti.    
Ahmet Hakan saldırısında gelişme Ahmet Hakan saldırısında telefon görüşmeleri Ahmet Hakan'a saldırı Ahmet Hakan'a saldırının şüphelileri ahmet-hakan GSM saldırının sebepleri Sedat Peker Sedat Peker'den açıklama Uğur
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!