5 Kişilik Aileyi Yakarak Öldüren 3 Sanık Mahkemede Suçlamaları Kabul Etmedi

Kastamonu'da hayvan hırsızlığı için gittikleri evde silahla öldürdükten sonra ev ile birlikte 5 kişilik aileyi yakarak yok eden sanık mahkemede Kuranı Kerim üzerine yemin ederek suçlamaları reddetti.

5 Kişilik Aileyi Yakarak Öldüren 3 Sanık Mahkemede Suçlamaları Kabul Etmedi
5 Kişilik Aileyi Yakarak Öldüren 3 Sanık Mahkemede Suçlamaları Kabul Etmedi melek eren

Kastamonu merkeze bağlı bürme Köyü Kuzören Mahallesi'nde 29 Kasım 2017'de çıkan yangında Çataloğlu ailesini ait iki ev yanmıştı. Evlerden birinde yaşayan Fazıl Çataloğlu ile eşi Sabahat oğlu Emin gelini Şengül ve torunu Serdar Çataloğlu yangından sonra ortadan kayboldu. Kastamonu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında 5 kişilik Çataloğlu ailesinin 42 gün sonra ev ile birlikte yandıkları ortaya çıktı. Yapılan soruşturma kapsamında Erkan K. ile kardeşi Ersan K. ve kardeşlerin kayınpederi Ali Ş. tutuklanırken Ali Ş.’nin diğer damadı Hüseyin D. ise serbest kaldı. Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesi'nde tutuklu yargılanan sanıklar Erkan K. ile kardeşi Ersan K. ve kardeşlerin kayınpederi Ali Ş. ile Ali Ş’nin damadı Hüseyin D. hakkında dava açıldı. 

“BİZ, BÖYLE BİR OLAYA KARIŞMADIK” 

Erkan K., Duruşmaya Karabük'ten segbis sistemi ile katılırken geçtiğimiz yıl Kurban Bayramı'nda mahkum Fazıl Çataloğlu ile tanıştıklarını belirterek, “Hayvan alım satımı için kendisiyle görüştük. Bana, Salı günü hayvanları almaya gelmemi söyledi. Bende Salı günü kardeşim Ersan işten çıktıktan sonra yemek yiyip yola çıktık. Biz, böyle bir olaya karışmadık. Biz, böyle bir olay işlemedik. Hayvanları alıp, hayvan pazarında sattık. Güvenlik kameralarından da görünebilir. Biz, köye gittiğimizde Fazıl abi vardı. Koyun yüklüyorlardı traktöre. 4 tane inek vardı Fazıl abide. 17 bin liraya pazarlığını yaptık, 2 bin lira peşin parasını verdik, geri kalan 15 bin lirayı da hayvanları sattıktan sonra ödeyecektik. Hayvanlar ahırdan çıkartırken kaçtı. Hayvanları yakalamamız biraz zaman aldı. 2 saat falan sürdü. Sonra hayvanları kamyona bindirip köyden ayrıldık. Cinayetle ilgili hiçbir şey olmadı. Biz de olayı Perşembe günü duyduk”  ifadelerini kullandı. 

“ÜÇ EVLADIM VAR, KUR’AN-I KERİM ÇARPSIN BU OLAYLA BİR İLGİMİZ YOK” 

Olay gecesi Fazıl Çataloğlu nun evine gittiklerini söyleyen Erkan K., “Kayınpederim köye gittiğimizde yanımızda yoktu. Cinayet gecesi köyde yaşananların bizimle ilgisi yok. Biz, bilmiyoruz. Bu yüzden üzerimize atılan suçlamaları kabul etmek zorunda kaldık. Bu olay başımıza kalmasın diye yalan beyanlarım oldu. Pişmanın böyle söylediğim için”  dedi. Tutuklu sanık cesette silahına ait Kurşun çıkmasına rağmen suçsuz olduğunu söyledi.  Duruşmada mahkeme heyetinin çocuğun başından çıkan kurşunun Erkan K’ya ait silahtan çıktığını hatırlatması üzerine Erkan K., kendisine ait silahın Daday’da köyünde durduğunu ve evden çıkarmadığını söyledi. Erkan K, Fazıl Çataloğlu’ndan 4 büyükbaş hayvan satın aldıklarını ve hırsızlık yapmadıklarını iddia ederek,  “Çocuklarımızın üzerine yemin ederim kayınpederim yoktu. Kardeşimle birlikte gittik. Hayvanları normal bir şekilde alıp sattık. Kur’an çarpsın bizim bu olayla ilgili bir alakamız yok. Üç evladım var, Kur’an-ı Kerim çarpsın bu olayla bir ilgimiz yok. Bu olaydan sonra bütün hırsızlık olayını bizim üzerimize yıktılar” Ifadelerini kullandı.

“İŞKENCE YAPARAK BU SUÇU KABUL ETTİRDİLER BİZLERE” 

Ersan K. ise Çorum'dan duruşmaya segbis sistemi ile katılarak işkence ile sus olmaları kendilerine kabul edildiğini öne sürdü ve, “Abimin ehliyeti yoktu. Yolda çevirme oluyordu, bende kamyonu kullanmak için abimle köye gittim. Ben, rahatsızdım bu yüzden kamyonda kaldım. Abim, eve gidip hayvanları alıp geldi. Abimin eve gidip gelmesi 2-3 saat sürdü. Döndüğünde bana hayvanların kaçtığını ve pazarlık yaptığını söyledi. Bildiğim her şeyi anlattım. Bize işkence yaptılar. Bu suçu kabul ettirdiler bizlere. Silah köydeydi, silahı yanımızda taşımıyorduk. Silahtan çıktığını söylenen merminin çocuğun kafasından nasıl çıktığını bilmiyorum. Ben, silah sesi falanda duymadım. Avukatım gelmeden bize suç attılar. Biz, böyle bir suç işlemedik. Ben, bir aylık evliyim. Ben, neden böyle bir şey yapayım. Ben, yangın görmedim. Görseydim, ihbarda bulunurdum. Bizim üzerimize suç atıldı”  dedi.

kastamonu yakılarak öldürülen aile son dakika son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Dilber Ay’ın Yaşadığı Mahalleye Ölüm Haberinin Ardından Hüzün Çöktü
Dilber Ay’ın Yaşadığı Mahalleye Ölüm Haberinin Ardından Hüzün Çöktü