GÜNDEM

Zor Durumdaki Aileye Sözleşmeli Asker Yardım Etti!

Hakkari’de yıkılan evinin onardığı bir bölümünde yaşam mücadelesi veren aileye, sözleşmeli erden yardım eli geldi.

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde yıkılan evlerinin bir odasını onararak yerleşen ve zor günler geçiren Aykut ailesine askerden yardım eli geldi. Cizre’de görev yapan sözleşmeli asker, aileye kömür ve soba yardımında bulundu.

SOBA VE KÖMÜR ALDI

Yüksekova’da yıkılan evlerinin bir odasını onararak yerleşen Aykut ailesine yardım eli, Şırnak Cizre’de sözleşmeli er olarak görev yapan Kahramanmaraşlı Halil Ece’den geldi. İHA’dan alınan habere göre; Halil Ece, zor durumda yaşam mücadelesi veren Aykut ailesine yardım etme kararı aldı. Aileye ulaşan asker, banka hesap numarasını aldıktan sonra kış ortasında üşümemeleri için aileye soba ve kömür yardımında bulundu.

“ANNENİN GÖZYAŞLARINI GÖRÜNCE DAYANAMADIM”

İHA muhabirinin ulaştığı sözleşmeli er, ailenin haberini internetten okuduğunu söyledi. Ayrıca “Çaresizlik içerisinde ağlayan annenin gözyaşlarını görünce dayanamadım. Biz burada vatanımızı savunurken aynı zamanda vatandaşlarımızın çektiği çileye kayıtsız kalamayız. Aileyle iletişim kurdum ve yakacak sorunlarının olduğunu öğrendim. Aileye soba ve yakacak desteğinde bulunma kararı verdim” dedi.

Evin babası Hamza Aykut, sözleşmeli ere bu davranışından dolayı teşekkür etti. Gönderdiği para ile evine güzel bir soba ve kömür alacağını söyledi.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top