DÜNYA

Yunanistan Hangi Darbecileri İade Edecek?

15 Temmuz darbe gecesinde Yunanistan’a kaçan 3 askerin Yunanistan tarafından Türkiye’ye iade edilmesine karar verildi.

Fethullahçı Terör Örgütü tarafından gerçekleştirilen darbe girişimi sırasında Yunanistan’a kaçan ve Yunan mahkemesi tarafından Türkiye’ye iade edilmesine karar verilen 3 darbeci askerin kimlikleri belirlendi.

YUNANİSTAN’A KAÇANLARIN İSİMLERİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından haklarında soruşturma başlatılan 3 darbeci askerin isimlerinin Bilal Kurugöl, Gencay Büyük ve Ahmet Güzel olduğu belirtildi.

TÜRKİYE’NİN İADE TALEBİ HAKLI BULUNDU

Yunanistan’a kaşan 3 darbeci asker Atina’daki temyiz mahkemesinde hakim karşısına çıktı. Hakimler, “devleti yıkmaya çalışmak ve meclisin toplanmasını engellemek” gerekçelerinden dolayı Türkiye’nin iade talebini haklı buldu. Darbeci askerler, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı bünyesindeki ana darbe soruşturmasını yürüten Cumhuriyet Savcısı Can Tuncay tarafından sorgulanacak.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top