Warning: mysql_query(): Unable to save result set in /home/haberrac/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1879
YSK’nın Kararına İlk Tepki MHP’nin Eski Milletvekilinden Geldi! ‘Manipüle Ediliyor’!

YSK’nın Kararına İlk Tepki MHP’nin Eski Milletvekilinden Geldi! ‘Manipüle Ediliyor’!

MHP’nin eski Milletvekili Ümit Özdağ YSK’nın kararına tepki gösterdi. Özdağ karara şu sözlerle tepki gösterdi, Bu, YSK tarafından referandumun iktidar lehine açık bir şekilde manipüle edilmesidir. Bütün YSK üyeleri usulsüzlüğün önünü açıyor. Teker teker yargılanacaklar. Türk halkının almış olduğu karara başta YSK olmak üzere herkes saygı göstermelidir.

Yüksek Seçim Kurulundan gelen son açıklamada bazı sandıkların oy pusulası ve zarflarının sandık kurulu mührüyle mühürlenmeden verildiği iddialarına karşı, sandık kurulu mührü taşımayan oy pusulalarının ve zarfların dışarıdan getirilerek kullanıldığı kanıtlanamadıkça geçerli olarak sayılmasına karar verildi.

YSK’NIN AÇIKLAMASINA İLK TEPKİ

YSK’nın verdiği bu karara ilk tepki Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ’dan geldi. Özdağ yaptığı açıklamada, “Bu, YSK tarafından referandumun iktidar lehine açık bir şekilde manipüle edilmesidir. Bütün YSK üyeleri usulsüzlüğün önünü açıyor. Teker teker yargılanacaklar. Türk halkının almış olduğu karara başta YSK olmak üzere herkes saygı göstermelidir” ifadelerini kullandı.

EREN ERDEM’DEN DE AÇIKLAMA GELDİ

YSK’nın verdiği bu karara bir tepki de Eren Erdem’den geldi. MHP’nin eski milletvekili Ümit Özdağ’ın YSK açıklamasından sonra bir tepki de Eren Erdem’den geldi. CHP’nin İstanbul Milletvekili Eren Erdem ise YSK2nın bu kararına şu açıklamalarla tepki gösterdi, “Mühürsüz pusula kararı ile ilgili” ise “Kanunları ilga ettiler. YSK alenen suç işliyor. Korkunun ecele faydası yok” yorumunda bulundu. YSK’nın yaptığı açıklama sonrasında muhalefet partisi Milletvekillerinden tepkiler gelmeye devam ediyor.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top