EĞİTİM

YÖK, Öğretmenlik Bölümleri İçin Flaş Bir Karar Aldı!

YÖK Başkanı Yekta Saraç, öğretmenlik bölümleri için başarı sıralaması şartı getirildiğini açıkladı.

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Anadolu Ajansı editör toplantısında, gündeme ilişkin bazı açıklamalarda bulundu.

Yekta Saraç, “Bazı yükseköğretim programları, birinci aşama ile öğrenci alıyorlardı. Biz önce birinci aşama ile öğrenci alan öğretmenlik programlarını artık ikinci aşamaya nakletme kararı aldık. Bu çok radikal bir karar. YGS puanları ile öğrenci alan bu programları LYS puanlarına naklederken YGS’deki test içeriklerini dikkate alacağız. Bütün bu LYS’den öğrenci kabul edecek programlar için de başarı sıralaması şartı getirdik. Bu başarı sıralaması şartı da 240 bin. 240 binden aşağısının artık bu programlara girmesi söz konusu olmayacak.” açıklamasında bulundu.

AÇIK UÇLU SORUYA YAVAŞ YAVAŞ GEÇİLECEK

Üniversiteye girişte ikinci aşamada yer alan LYS’de öğrencilerin açık uçlu sorularla tanışmasını sağlayacak olan sistemin öncelikle az sorularla başlayacağını belirten Yekta Saraç, “Öğrencilerimizi hiçbir şekilde tedirginliğe sevk etmememiz lazım. Açık uçlu soruya yavaş yavaş geçilecek. Bu bağlamda öğrencilerimizin açık uçlu sorularla tanışmasını istiyoruz.” dedi.

İLAHİYAT FAKÜLTELERİNE İKİNCİ AŞAMADA ÖĞRENCİ ALINACAK

YÖK Başkanı Saraç, ilahiyat fakülteleri ile alakalı olarak bu yıldan itibaren ikinci aşamadan öğrenci alınacağını açıkladı.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top