SAĞLIK

Yoğun Bakımdaki Hastayla Görüntülü Görüşebilmek Artık Mümkün!

Hasta yakınlarına büyük müjde. Artık yoğun bakımda yatan hastalarla görüntülü görüşülebilecek. Uygulama hangi hastanede hizmete girdi? Nasıl uygulanacak? Hasta yakınları bu hizmet hakkında ne düşünüyor? Prof. Dr. Hakan Parlakpınar detayları verdi. İşte Hakan Parlakpınarın konu hakkında ki açıklamaları.

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezinde hizmete girmiş olan görüntülü görüşme uygulaması hasta yakınlarına sunuluyor. Hasta yakınları artık yoğun bakımda yatan hastaları ile görüntülü görüşebiliyor. Konu hakkında Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Hakan Parlakpınar açıklamalarda bulundu. Parlakpınar açıklamasında şunları söyledi:

“Ailelere, yoğun bakımda kalan hastalarını ziyaret etmelerini enfeksiyon riski açısından izin vermiyoruz ancak Görüntülü Görüşme Merkezi sayesinde günlük belirli bir program içerisinde hasta yakınlarının hastalar ile görüşmeleri artık sağlanacak” dedi. Parlakpınar açıklamalarına, “Hızla ilerleyen teknolojik gelişmeler karşısında hastanemiz de sürekli bir gelişim ve değişim içerisindedir. Yoğun bakımda tedavi görmekte olan hastalarımız için de bu imkanlar sonuna kadar kullanılmaktadır. İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezinde artık Görüntülü Görüşme Merkezi ve tablet bilgisayarlar aracılığıyla yoğun bakımdaki yakınlarını görecek olan hastalar, onlarla konuşup özlem giderecekler. Anne babalar da, yeni doğan yoğun bakım ünitesindeki bebeklerini görme imkanı bulabilecek. Bu, hem hastalarımız için moral olacak hem de yoğun bakımda yatış süreleri kısalacak. Hasta yakınlarımızın artan talepleri, düzenli bilgi alma istekleri, enfeksiyon riskini en aza indirme gibi hedeflerimiz doğrultusunda hastanemiz bünyesindeki Görüntülü Görüşme Merkezimizi revize ederek kabin sayısını da artırdık. Hastanemizde şu an 286 yoğun bakım yatağımız bulunmaktadır. Yoğun bakımda kalan hastaların ailelerine enfeksiyon riski açısından ziyaretlerine izin vermiyoruz. Fakat hasta yakınları sürekli olarak bizlere hastalarıyla görüşme taleplerini iletiyorlar. Bu hizmetimiz sayesinde günlük belirli bir program içerisinde hasta yakınlarının hastalar ile görüşmelerini sağlayacağız” diyerek devam etti.

Parlakpınar, ayrıca Görüntülü Görüşme Merkezi içerisine ayrı bir birim olan Yoğun Bakım İrtibat Ofisini de oluşturduklarını kaydederek, “Bu birimimizde bir sağlık teknikeri görevlendirdik. İlgili bölüm doktorlarımızdan bilgi alarak hasta yakınlarını bilgilendiriyoruz. Doktorlarımız ve diğer sağlık profesyonellerimiz oldukça yoğun bir tempoda çalıştıklarından dolayı hasta yakınlarımız hastalarının durumları hakkında bilgi almada zorluk çekiyorlardı. Bu hizmetimiz sayesinde de hastalarımızın yakınları düzenli olarak bilgilendiriliyor. Hasta yakınlarımızdan oldukça olumlu geri dönüşler alıyoruz” şeklinde konuştu.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top