SAĞLIK

Yaz Yaklaşırken Kilo Vermek İsteyenler İçin 6 Farklı Yöntem!

Yaz yavaş yavaş yaklaşırken özellikle de bayanlarda beliren kilo verme isteği giderek artıyor. Bayanlar yaza fit bir vücutla girmek için her yolu denemek için hazırlanıyor. Güneş,kum,deniz sezonu açılırken fazla kilolardan kurtulmak isteyenler de farklı yollar aramaya başlıyor. İşte kendinizi spor salonlarına kapatmak zorunda kalmadan basit bir şekilde kilo vermenin 6 farklı yolu.

Baharın gelişiyle yaza yaklaşmanın heyecanı git gide büyürken yazın gelmesine çok az bir zaman kala kilo verme istekleri de başladı. Özelliklede bayanların büyük bir kilo verme çabasına gireceği bu zamanlarda en çok ta bayanların işine yarayacağı 6 farklı bilgiyi sizlere sunuyoruz. İşte yaz yaklaşırken kilo vermek isteyenler için 6 farklı noktayı haberimizin devamında bulabilirsiniz.

İlk olarak taze yemek çok önemli. Gün içerisinde sebze ve meyve ağırlıklı beslenmek ve bunları taze bir şekilde tüketmek oldukça önemli bir detay. Gıdalar mevsiminde ve taze bir şekilde düzenli bir şekilde tüketildiğinde kilo vermek için size yardımcı olacaklar.
Kilo alımını en çok tetikleyen etkenlerden olan şekerden uzak durmak her zaman iyi. Yaza fit bir vücutla girmek isteyenler şekerden uzak durmalı. Şekerden uzak durulduğunda ambalajla satılan tüm ürünlerden de uzak durmak demektir.

Suyun her açıdan faydalı olduğu bilinmekte. Kilo vermek isteyenler için su oldukça büyük bir yardımcı. Kilo vermek isteyenler bol bol su tüketimi yapmalı. Gün içerisinde normal tüketimden daha fazla su tüketimi yapıldığında hem hızlı bir şekilde kilo verilebilir hem de tırnak, saç ve deri gibi bölgeler tazelenerek güçlenir.

Hareket ve spor kilo vermenin olmazsa olmazlarından. Kişi ne kadar çok hareket ederse o kadar çok kalori yakar ve kilo verimini daha fazla hızlandırır. Bunun dışında kahvaltı öğününü atlamamak ve sağlıklı bir kahvaltı yapmakta kilo vermede önemli bir etken. Kahvaltıda taze gıdalar tüketmek metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeye yardımcı olur. Son olarak da porsiyonları azaltmak yiyeceklerde yarı yarıya tüketim yapmak kilo vermek için oldukça etkili bir çözüm.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top