GÜNDEM

Yapay Zeka Siri, Cinsel Muhabbete Zorlanıyor!

Yapılan araştırmalar ve incelemeler, özellikle yalnız erkeklerin sanal asistanlarla cinsel içerikli sohbet yapmak istedikleri tespit edildi.

Teknoloji şirketleri tarafında yapılan açıklamalarda, İOS’u yapay zeka asistanı Siri ile cinsel içerikli muhabbet kurmaya çalışan erkeklerin sayısının çok fazla olduğu açıklandı.

Robin isimli sanal asistanın yaratıcısı olan Robin Labs’ın CEO’larından Ilya Eckstein, özellikle gençlerin, kamyon veya taksi şoförlüğünde çalışan erkeklerin sanal asistanlarıyla günde 300’den fazla kez iletişim kurmaya çalıştıklarını söyledi. Ayrıca bu diyalogların cinsel içerikli talepler içerdiğini de belirtti. Özellikle kız arkadaşı olmayan yalnız erkeklerin bu sanal asistana duygu besledikleri bile gelen bilgiler arasında yer aldı.

“CİNSEL KÖLE FANTEZİSİ KURUYORLAR”

Quartz’a açıklama yapan CEO Eckstein, pek çok farklı dilde konuşabilen ve soruları yanıtlayan ve mikro bazda bir yapay zekası olan bu asistanlarla flört eden kişilerin, bilinçaltlarında her dediklerini yapan hatta cinsel köle fantezisi kurulan bir kız arkadaş olarak gördükleri belirtildi. Eckstein, kendi sanal asistanlarıyla girilen etkileşimlerin yüzde 5’inin cinsel içerikli olduğunu ve konuşma başlatanların 3’te birinin ise ortada hiçbir sebep yokken konuştuğunu söyledi.

YAZILIMIN CİNSEL HAYATINI MERAK EDİYORLAR

Microsoft’un Cortana isimli sanal asistanının mucidi olan Deborah Harrison, Sanal Asistanlar Zirvesi’nde ilk zamanlar yapılan etkileşimlerin büyük bir çoğunluğunun cinsel içerikli olduğunu söylemişti. Harrison, “Telefonlarını alır almaz sanal asistanla cinsel muhabbete girmeye ve ona cinsel hayatıyla ilgili sorular sormaya başlıyorlar.” demişti.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top