GÜNDEM

Twitter, Facebook ve Youtube Girilemiyor

Gece başlatılan terör operasyonlarının ardından sosyal medya üzerinde belirli sitelere giriş engellendi ve internet yavaşlatıldı.

HDP’ye karşı başlatılan terör operasyonlarının ardından, bu tür olaylardan sonra bir önlem alma hamlesi olarak artık klasikleşen “sosyal medya engellemesi ve internet yavaşlatılması” başlatıldı.

Facebook, Twitter ve Youtube’a Girilemiyor

Operasyonlardan sonra Facebook, Twitter ve Youtube’a Türkiye’den girişler engellendi. VPN tarzı uygulamalar kullanılmadan bu sitelere giriş yapmak imkansız. Bununla birlikte internetin hızında da büyük bir yavaşlık var. Toplumsal olay, operasyon ve terör saldırılarından sonra yapılan bu tür engellemelere sebep olarak ise; “bilgi kirliliğinin engellenmesi” gösterilmekte.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top