GÜNDEM

Türkmen Şehrine Saldıracak PKK’lılara Maaş Sözü Verildi!

Bağdat yönetimi, Tel Afer’e saldırmasını istedikleri PKK’lılara maaş sözü verdi.

Musul operasyonunun en zorlu kısmının Türkmen kenti olan Tel Afer’in IŞİD’den geri alınması olacak. Etnik olarak Türkmen kimliğine sahip bu şehirde çok farklı mezhepler yer alıyor. Birçok terör örgütü militanlarının bölge genelinde çekişme halinde olduğu gözleniyor.

IŞİD’in 2014 senesinde Tel Afer’i ele geçirmelerinin ardından binlerce Şii Türkmen, kentten kaçmak zorunda kalmıştı.

PKK’LI TERÖRİSTLERE MAAŞ SÖZÜ

Yaklaşık 3 bin İranlı olan Haşdi, Şabi’ye katıldı. Bu gruplar, Musul operasyonu Tel Afer’e uzandıktan sonra kente Irak ordusuyla beraber girme hazırlığı yapıyorlar. Bölgede bulunan PKK’lılar da Haşdi Şabi üzerinden Tel Afer’e girmeye çalışıyor. İki hafta önce Şengal Dağı’nda biraraya gelen PKK elebaşları, Haşdi Şabi yetkilileri ve Iraklı askeri yetkililer, Tel Afer hakkında bir durum değerlendirmesi yaptılar. Bağdat yönetimi, Tel Afer’in saldırısına katılmasını istediği PKK teröristlere maaş sözü verdiği söylendi.

PKK İÇİN ÇOK ÖNEMLİ!

Alınan bilgilere göre; Suriye’deki Tel Abyad’da oynanan oyunun bir benzerinin Tel Afer’de de sahneye konulacağı söyleniyor. Suriye’de şehre inen PKK, Barzani yönetiminin engellemesi sayesinde Irak’ta örgütlenemiyor.

Musul’da yaşanan krizi fırsata çeviren PKK, Irak-Suriye sınır hattındaki terör koridorunu korumak istiyor.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top