GÜNDEM

Türkiye’nin İlk Yüz Nakillisi Ömür Boyu Hapis Yatabilir!

Türkiye’nin ilk yüz naklini olan Uğur Acar, ömür boyu hapis istemiyle yargılanıyor.

Türkiye’nin ilk başarılı yüz nakli ameliyatını geçiren Uğur Acar ve 2 arkadaşı hakkında 2 yıl önce iddialara göre bozulan otomobilini yakmak isterken kendisini yakan Ramazan Kaya’nın ölümü ile ilgili ömür boyu hapis istemi ile açılan davaya devam edilmesine karar verildi.

Mahkemeye, tutuksuz yargılanan Uğur Acar katıldı. Ayrıca Ramazan Kaya’nın eşi de duruşmada hazır bulundu.

POLİS MEMURU TANIKLIK ETTİ

Duruşmada dinlenen polis memuru E.Ş., olay gününde grup amirliğinde görevli olduğunu ve 112’den gelen ihbar üzerine polis ekiplerinin olay yerine yönlendirildiğini belirtti. Ekiplerin olay yerine geldiklerinde yanmış vaziyette bir şahıs gördüklerini ve bu şahsın ambulansa binmek istemediğini belirtti ve şunları dedi: “Görevli arkadaşlarımızın ısrarıyla yanmış olan şahıs ambulansa binmiş. Alkollüymüş. Arkadaşlarımız olay yerinde bulunanları cumhuriyet savcısının talimatıyla bilgi almak amacıyla karakola getirdi. İfadeleri önce bilgi almak amacıyla alındı, ardından şüpheli sıfatıyla alındı”

ISLAK OLUP OLMADIĞINI HATIRLAMADI

Tanık polis memuru, sanık avukatının sorusu üzerine Uğur Acar’ın karakola geldiğinde üzerinde çamur olmadığını ancak ıslak olup olmadığını hatırlamadığını belirtti. Hatice Kaya ise olay yerinde neden sağlıklı bir inceleme yapılıp yapılmadığını sordu. Polis memuru E.Ş. ise olay yeri ekiplerinin çalışma sisteminin farklı olduğunu görevli ekiplerin sadece olay yeri ekiplerine bilgi verdiklerini söyledi.

Mahkeme başkanı, sanıkların tutuksuz yargılanmalarına devam edilmesine ve duruşmanın ertelenmesine karar verdi.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top