YAŞAM

Türkiye Petrolleri Şirketinin Tamamı Satıldı!

Türkiye Petrolleri adlı şirketin %100 hissesinin satılmasına karar verildi.

Özelleştirme Yüksek Kurulu, TP Petrol Dağıtım A.Ş.’nin %100 hissesinin yapılan ihale sonucunda satılmasına karar verdi.

490 MİLYON TL’YE SATILDI

Resmi Gazete’de yayınlanan ÖYK kararı ile TP Petrol Dağıtım AŞ’nin %100 hissesinin ihalede 490 milyon TL bedelle en yüksek teklifi veren Zülfikarlar Holding AŞ’ye satılmasına onay verildi.

RESMİ GAZETE’DE YAYINLANAN İLAN

Resmi Gazete’de verilen ÖYK ilanında “Zülfikarlar Holding A.Ş.nin sözleşmeyi imzalamaktan imtina etmesi veya diğer yükümlülükleri yerine getirmemesi halinde, teminatının İdare lehine irat kaydedilmesine, 487 milyon Türk Lirası bedelle ikinci teklifi veren SBK Holding A.Ş.ye İhale Şartnamesi çerçevesinde satılmasına, SBK Holding A.Ş.nin sözleşmeyi imzalamaktan imtina etmesi veya diğer yükümlülükleri yerine getirmemesi halinde teminatının İdare lehine irat kaydedilmesine, 382 milyon Türk Lirası bedelle üçüncü teklifi veren Termopet-Net-Cemil Direkci Ortak Girişim Grubu’na İhale Şartnamesi çerçevesinde satılmasına, Termopet-Net-Cemil Direkci Ortak Girişim Grubu’nun sözleşmeyi imzalamaktan imtina etmesi veya diğer yükümlülükleri yerine getirmemesi halinde teminatının İdare lehine irat kaydedilmesine ve ihalenin iptaline” karar verildiği belirtildi.

400’E YAKIN İSTASYON

Türkiye Petrolleri markası ile kurulan akaryakıt istasyonları 1963 senesinde TPAO tarafından kuruldu. Faaliyet ağını son yıllarda giderek artıran TP’nin hali hazırda 400’e yakın bayisi bulunuyor. Şirketin sitesinde yer alan bilgiye göre; Türkiye’de hala faaliyette olan tek kamu sermayeli Akaryakıt Dağıtım Şirketi olan TP, en büyük ilk 6 şirket arasında yer alıyor.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top