GÜNDEM

Tunceli’de Yaban Domuzları Mahalleye İndi, Vatandaşlar Elleri ile Besledi

Tunceli’de şiddetli kar yağışı etkili olmaya devam ederken, aç kalan yaban domuzları sokağa indi. Gece saatlerinde yaban domuzlarının sokaklardaki görüntüleri kameralara yansırken, vatandaşların yaban domuzlarını beslemesi ise şaşkınlık yarattı.

Tunceli’de kar yağışı hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Yoğun kar yağışı nedeni ile yaban domuzları da aç kalarak kente indi. İl ve ilçe sokaklarında görülen yaban domuzlarını beslemek ise vatandaşlara kaldı. Şehir merkezine inen yaban domuzlarının aç kalmaması için bir çok kişi evlerinin önüne yiyecek bırakıyor. Vatandaşların korkmadan yaban domuzlarına yaklaşması ise şaşkınlık yarattı.

KAPI ÖNLERİNE YİYECEK BIRAKIYORLAR

Özellikle akşam saatlerinde kar yağışı nedeni ile aç kalan yaban domuzları Tunceli’nin Atatürk Mahallesi’ne geliyor. Kente indikleri kameralarda da görülen yaban domuzları apartman önünde bulunan çöplerden yiyecek bulmaya çalışıyor. Kentin sakinleri de yaban domuzlarının aç kalmaması için evlerinin önüne yiyecek bırakmaya başladı.

ELLERİYLE BESLİYORLAR

Yaban domuzlarını gören vatandaşlardan bazıları yiyecekleri balkondan atarken, bazı yaban domuzlarının ise insanlara alıştığı görülüyor. Hatta o kadar alışmışlar ki vatandaşlar bu yabani hayvanları elleri ile besliyor. Zaman zaman kente inen yaban domuzu sayısının 40’a kadar ulaştığı görülüyor. Kimi zaman toplu halde gelen yaban domuzları, bazen de 2’şer ve 3’er gruplara ayrılarak Tunceli sokaklarında yiyecek arıyor. Vatandaşların bıraktığı ya da verdiği yiyecekleri yiyen yaban domuzları daha sonra asıl yaşam alanlarına geri dönüyor.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top