GÜNDEM

TSK, EL Bab’daki Son Durumu Açıkladı!

TSK, Suriye El Bab’daki son durum hakkında gelişmeleri açıkladı.

Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye’nin kuzeyinde teröristlere yönelik olarak devam eden Fırat Kalkanı Harekatı’nda 44 IŞİD militanının etkisiz hale getirildiğini belirtti. 117 teröristin yaralandığı harekat sırasında örgüte ait bombalı bir araç da imha edildi.

127. GÜN OLAYLARI DUYURULDU

Türk Silahlı Kuvvetleri, IŞİD başta olmak üzere terör örgütlerinin oluşturduğu tehdidi bertaraf ederek hudut güvenliğini artırmak ve Koalisyon Güçlerine destek vermek amacıyla 24 Ağustos’ta başlayan Fırat Kalkanı Harekatı’nın 127. gününde yaşanan olaylarla ilgili açıklama yaptı.

“44 DEAŞ’LI ÖLDÜRÜLDÜ”

El Bab’ın ele geçirilmesi ile ilgili harekatın başarılı bir şekilde devam ettiği belirten TSK, “Ateş destek vasıtaları ile yapılan atışlar sonucu 44 DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiş, 117 DEAŞ terör örgütü mensubu yaralanmış, DEAŞ terör örgütüne ait 1 bombalı araç imha edilmiştir. Gün içerisinde yaşanan çatışmalarda 7 muhalif yaralanmış, destek sağlayan unsurlarımızda herhangi bir zayiat meydana gelmemiştir.” ifadelerine yer verdi.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top