GÜNDEM

THY Kokpitinde Suriyeli Bir Pilot!

Suriyeli sığınmacılar Türkiye’de birçok farklı sektörde çalışmaya başladılar. Bunlardan bir tanesi de THY’de ikinci kaptan olarak çalışmaya başlayan Suriyeli Khaldoun H. oldu.

Türkiye’de artık her sektörde olduğu gibi havacılık sektöründe de Suriyeli vatandaşlar var. 50 ülkeden 700’den fazla yabancı pilotla filosunda çeşitlilik yaratan Türk Hava Yolları’nda artık Suriyeli bir pilot da yer alıyor. Airbus 320 tipi uçaklarda ikinci pilot olarak görev yapan Suriyeli pilot Khaldoun H., uçuş saatlerini tamamladığında ise kaptan pilot olacak.

KRİTERLERE UYGUN OLARAK İŞE ALINDI

THY’de görev alan Suriyeli pilotun da diğer yabancı pilotlar gibi standart eğitim ve sınavlardan geçirildiği ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü kriterlerine uygun olarak işe alındığı belirtildi.

SURİYELİ SIĞINMACILAR BİRÇOK SEKTÖRDE

Ülkelerindeki savaştan kaçarak Türkiye’ye gelen Suriyeli sığınmacılar, Türkiye’de farklı sektörlerde yer alıyor.

Gaziantep’te sayıları 350 bini bulan Suriyelilerden kendi iş yerlerini açarak patron olanlarının sayısının 800’ü bulduğu söyleniyor.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top