GÜNDEM

Teröristin Taksim Videosu Hakkında Şok İddia!

Reina saldırganının Taksim’de çektiği videodaki görüntülerin DEAŞ tarafından propaganda amacıyla servis edilmiş olabileceği belirtildi.

Reina’yı kana bulayan teröristin İstanbul Taksim’de çektiği ve DEAŞ tarafından Telegram uygulaması üzerinden servis edildiği öne sürülen görüntüleri değerlendiren terör uzmanı emekli Albay Mithat Işık, konuyla ilgili olarak “DEAŞ görüntüyü yayınlayarak propaganda malzemesi olarak kullanmış olabilir. Terör örgütü teröristin ailesinin yanına ulaşmasını engellemek istiyor da olabilir” dedi.

“SELFİE ÇEKERKEN ETRAFI GÖZLEMLİYOR”

Ne zaman çekildiği ve kim tarafından servis edildiği tam olarak anlaşılamayan görüntülerde Taksim’de olduğu görüntülerde teröristin yürürken cep telefonuyla kendisini çektiği ve yürürken de etrafı gözlemiyor.

“ÖRGÜT SAĞ KALMASINI İSTEMEYEBİLİR”

Terör uzmanı emekli Albay Mithat Işık, DEAŞ’ın bu güne kadar canlı bomba ve intihar eylemleri yaptığını ancak bu eylem türünün diğerlerinden farklı olduğunu söyledi. Ayrıca “Terör örgütleri eylem yapan kişinin hayatta kalmasını da istemeyebilir. Sağ ele geçtiği zaman konuşacağını, hücrelerin ortaya çıkacağını düşünebilirler. Terörist bir şekilde ailesinin yanına gittiğinde, eş ve çocuklarının hayatını göz önünde bulundurup belki teslim olmayı tercih edebilir.” dedi.

PROPAGANDA YAPMAK İÇİN GÖRÜNTÜLER YAYINLANDI

Terör uzmanı, görüntülerin propaganda amaçlı olarak servis edilmiş olabileceğini ifade etti.  “Bizim eylemcimiz bakın burada da dolaşıyor, kamera bile çekiyor demeye çalışıyor olabilirler” dedi.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top