TEKNOLOJİ

Tanıtımda Led Ekran Farkı

Led Ekran, firmaların ürün ve hizmet tanıtımları yaparken en çok kullanmaya başladıkları reklam materyallerinden birisi olmaya başladı.

Tanıtım yapmak, irili ufaklı tüm firmaların olmazsa olmaz ihtiyaçlarından birisidir. Küçük firmalar daha çok tanınmak ve daha çok müşteriye ulaşmak, büyük firmalar ise daha fazla göz önünde olmak ve akılda kalmak için reklam yaparlar.

Firmaların tanıtım yaparken kullandıkları çok sayıda reklam mecrası bulunmaktadır. İnternet reklamları, televizyon reklamları, radyo reklamları, gazete ve dergi reklamları ve açık hava reklamları, bu mecraların en önde gelenleridir. Her birinin farklı farklı takipçileri olmakla birlikte firmalar hedef kitlelerine göre bu reklam mecralarını tercih ederek reklamlarını ona göre verirler. Her reklam mecrasının etki alanı değişiktir. İnternet reklamları daha çok genç ve bilgisayar kullanan kitleyi hedefler. Televizyon reklamları ise reklamı yapılacak ürünün hedef kitlesine uygun televizyon programları arasında verildiğinde başarı sağlar. Diğer reklam türlerine göre daha uygun fiyatlı olan radyo reklamlarında artık sadece seyahat halindeki müşteriler hedeflenir ve bu reklam türü gitgide önemini yitirmekte ve sadece her yerde olmak isteyen büyük firmalar tarafından tercih edilmektedir. Gazete ve dergi reklamları, gazete ve dergiyi alan kişilerin görüş, hobi ve yaşam tarzlarına uygun nitelikte verilmektedir. Bu reklam türlerinden birisi olan açık hava reklamcılığında ise çok sayıda reklam materyali kullanılmaktadır. Bunlardan en önemlilerinden ve en yüksek bütçelilerinden birisi ise Led Ekran tanıtımlarıdır.

led-ekran-modelleri

Led Ekran, düz bir düzey üzerinde iç mekan ve dış mekan tanıtımlarında rahatlıkla kullanılabilecek etkili bir reklam materyalidir. Bu reklam ürünü, üstteki resimde görebileceğiniz üzere hayal gücüne göre şekillendirilebilir. İstediğiniz şekil ve zeminde kurgulanabilir tasarımdadır. Led Ekran, diğer reklam materyallerinden biraz daha pahalı ama etki açısından her biriyle yarışabilecek kapasitededir. Büyük meydanlarda kurulan dev ekranlar, led ekran teknolojisi kullanılarak yapılmaktadır. Büyük firmalar, özellikle moda firmaları, mağazalarında stabil reklam ürünleri kullanmak yerine led ürünler kullanmaya başlamışlardır. Led sektöründeki bu gelişme ise, piyasaya çok sayıda firma girmesine neden olmuştur.

led-ekran8 ledekran-4 led-ekran-3

Light Emitting Diode kelimelerinin baş harflerinden kurgulanılarak üretilen Led ismi, teknik anlamda yarı-iletken, diyot temelli, ışık yayan bir elektronik devre elemanıdır. 1920’lerde Rusya’da icat edildi ve 1962 yılında Amerika’da pratik olarak uygulanabilen elektronik bir bileşen haline getirildi. Oleg Vladimirovich Losev adlı bir radyo teknisyeni radyo alıcılarında kullanılan diyotların ışık yaydığını fark etti ve 1927 yılında bir Rus gazetesinde LED hakkında buluşlarını yayımladı.

Başlangıçta yalnızca zayıf kuvvetli kırmızı ışık verebiliyorlardı ama çağdaş ledler Görünür ışık, Morötesi, Kızılötesi gibi çeşitli dalga boylarında, yüksek parlaklıkta ışık verebiliyor.

Düşük enerji tüketimi, uzun ömrü, sağlamlığı, küçük boyutu ve hızlı açılıp kapanabilmesi gibi geleneksel ışık kaynaklarına göre bir dizi avantajı vardır. Ancak, biraz daha pahalıdır.

LED, çeşitli alanlarda uygulanabilmektedir.

Kaynak: https://tr.wikipedia.org/wiki/LED

Led teknolojileri hakkında daha net bilgi almak istiyorsanız Free Led firmasıyla aşağıdaki iletişim numaraları üzerinden görüşebilirsiniz.

Web sitesi: www.freeled.com.tr
Telefon: +90 (212) 424 50 60

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top