Warning: mysql_query(): Unable to save result set in /home/haberrac/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1879
Suruçta Bombalı Araç Patladı! Kadın Terörist Bombalı Aracı İnfilak Ettirdi!

Suruçta Bombalı Araç Patladı! Kadın Terörist Bombalı Aracı İnfilak Ettirdi!

Şanlıurfa’nın Suruç İlçesinde 23Nisan Pazar günü yapılacak kutlama için bombalı araçla saldırı planı yapan kadın terörist polis tarafından takibe alındı. PKK’lı terörist polisin takibini ve yakalanacağını anlayınca bombalı aracı infilak ettirdi ve içinde parçalanarak öldü.

23 Nisan Pazar günü yapılacak olan programı kana bulamak isteyen PKK’lı kadın terörist Suriye’den gelerek keşif yapmaya başladı. Polis ekipleri kadın teröristi fark ederek takibe aldı. Polis ekipleri bomba yüklü aracın Akçakale – Suruç karayolunda olduğunu tespit ederek hemen harekete geçti. Polis ekipleri Suruç girişinde önlem alarak beklemeye başladı. Kadın terörist polisin ‘dur’ ihtarına uymayarak gaza basarak kaçmaya başladı. Terörist kaçarken polis havaya uyarı ateşi açtı.

Kaçmaya çalışan PKK2lı terörist yakalanacağını anlayınca patlayıcı yüklü aracı infilak ettirdi. Oldukça büyük bir gürültüyle patlayan araçta kendisi de parçalanarak öldü.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Konu ile ilgili Şanlıurfa Valiliğinden yazılı bir açıklama geldi. Valilik açıklamasında, “21.04.2017 tarihinde ilimiz Suruç İlçesi’nde saat 16.30 sularında Suruç Devlet Hastanesi yanında 33 CFY 67 plakalı araç, yaklaşık bir hafta önce elde edilen istihbari bilgilere dayanılarak takibe alınmış, araçta bulunan terörist takip edildiğini anlayınca kendisini patlatmıştır. Patlamada ölen teröristin kimliğini belirlemek üzere kimlik tespit çalışmaları başlatılmış olup, meydana gelen patlamada başka can kaybı yaşanmamıştır.” dedi.

TERÖRİST SURİYELİ ÇIKTI

Bombalı aracı kendisiyle birlikte infilak ettiren kadın teröristin Suriyeli olduğu ortaya çıktı. Kadın teröristin Suriye’nin Telabyad ve Kobani arasında ki bölgeden sınırı geçtiği ve Türkiye’ye girdiği öğrenildi. Suriye’nin PYD saflarında görev alan kadın terörist örgüt tarafından hazırlanan bomba yüklü aracı teslim alarak 23 Nisan gününü kana bulamak için Suruç İlçesine geldiği belirtildi.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top