SPOR

Süper Lig İhalesi Yapıldı!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından 2017-2018 sezonundan başlayarak 2021-2022 futbol sezonunun sonuna kadar olacak süreyi kapsayan yayın ihalesi bugün yapıldı.

Digitürk Kazandı

Ülkemizde hali hazırda yayıncı olan ve geçtiğimiz yıl ünlü yayın kuruluşu BEIN Sports tarafından satın alınan Digitürk ihaleyi yine kazandı. İhalenin yıllık bedelinin ise 500 milyon Dolar artı KDV olduğu açıklandı. Yayın ihalesine katılan Turkcell ise sadece mobil haklar için teklifte bulundu.

Süper Lig yayın ihalesinde D-Smart, Türk Telekom ve Vodafone gibi firmaların katılmaması dikkat çekti. Tüm yayınları kapsayan D Paketine teklif veren Digitürk bu paketle birlikte şu hakları elde etmiş oldu:

  • Spor Toto Süper Lig canlı yayını
  • TFF 1.Lig yayını
  • Spor Toto Süper Lig yurtdışı satışı
  • Spor Toto Süper Lig bant ve özet yayın hakkı
  • Spor Toto Süper Lig radyo yayın hakkı
  • Spor Toto Süper Lig mobil hakları

İhale ile ilgili açıklama yapan TFF Başkanı Yıldırım Demirören şu sözleri kaydetti:

‘Türk futbolunun bir yerlere gelmesi hepimizin ortak hedefidir. İhaleye 2 firma girdi. 2017 itibariyle kulüplerimize 500 milyon Dolar artı KDV gibi bir para aktarılacak. Bu parayı çok iyi değerlendirmeleri gerekiyor. Ülke futbolu açısından tarihi bir gün yaşadık. Katılımcılara teşekkür ediyor ve ligimize güvendikleri için de ayrıca tebrik ediyorum.’

İhale sonrasında Digitürk CEO’su Yousef Al-Obaidly’de çok mutlu olduklarını ve Spor Toto Süper Lig’in gelişimine katkı sağlamanın gururunu yaşadıklarını bildirdi.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top