Warning: mysql_query(): Unable to save result set in /home/haberrac/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1879
Starbucks, Türkiye'de Açtığı İlk Mağazayı Kapatıyor

Starbucks, Türkiye’de Açtığı İlk Mağazayı Kapatıyor

Türkiye pazarına 2003 yılında giren ünlü kahve zinciri Starbucks, Türkiye’de açtığı ilk mağaza olan Erenköy mağazasını kapattı.

Türkiye’de 300 üzerinde mağazası bulunan dünyaca ünlü kahve zinciri Starbucks, Türkiye’de ilk açtığı şube olan Erenköy mağazasını kapattı.

Sebep, “Altyapı Yetersizliği” Olarak Gösterildi

Hürriyet ve Sözcü gazetelerinde detaylandırılan habere konu olan Starbucks şirketinden bir yetkili ise, kapatma sebebine alt yapı yetersizliğini gösterdi. Konuyla ilgili açıklama yapan şirket, şu bilgileri verdi:

“Erenköy Starbucks çok sevdiğimiz insanların da severek gittiği bir mağazaydı. Biz çok uğraştık o şubede kalabilmek için. Fakat çevrenin fiziki sınırlamaları ve altyapı buna imkan vermedi. Misafir deneyimlerini de sınırlıyordu”

Bağdat Caddesinde son 1 yıl içinde 3 şube açtıklarını belirten yetkililer, yeni bir şube açma niyetlerinin olmadığını belirttiler.

Dünya genelinde 20.000 üzerinde şubesi olan Starbucks firması, ilk mağazasını 1971 yılında Abd’de Seattle’da açmıştı.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top