GÜNDEM

Son Dakika! YSK CHP’nin Başvurusu İçin Kararını Verdi!

16 Nisan Pazar günü yapılan referandum oylamasının ardından başlayan tartışmalar varlığını sürdürüyor. YSK’ya karşı tepkiler sürmeye devam ederken CHP’nin referandumun iptali için yaptığı başvuru hakkında YSK’dan karar çıktı. CHP’nin referandumun tekrarı talebi YSK tarafından reddedildi. Kararın oylamasında 10 üyeden ret 1 üyeden kabul oyu geldi.

Türkiye’nin 16 Nisan Pazar günü sandık başına gittiği referandum oylamasının ardından tartışmalar ve açıklamalar artarda geldi. Oylama sonuçlarından sonra evet oyu yüzde 51,40 olurken hayır oyu yüzde 48,60 olarak sonuçlandı. Referandumun ardından büyük bir tartışma konusu olan YSK’dan gelen ‘mühürsüz oy’ kararı ana muhalefet partisi CHP’yi harekete geçirdi. CHP dışında bazı siyasi partiler ve Vatandaşlarda YKS’nın kararına karşı eleştirilerde bulundu.

CHP’NİN BAŞVURUSU REDDEDİLDİ

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), CHP’den gelen kanunsuzluk nedeniyle halk oylamasının iptaline ilişkin yapılan başvuruların reddedildiği belirtildi. Karar için yapılan oylama da 10 üye ret 1 üye ise kabul oyu verdi.
YSK’nın yaptığı açıklamaya göre CHP,HDP ve Vatan Partisi’nin 16 Nisan 2017 tarihinde yapılan anayasa değişikliğine ilişkin halk oylamasının tam kanunsuzluk nedeniyle iptal edilmesi isteklerinin reddedildiği belirtildi.

YSK’NIN AÇIKLAMASI

“Halk oylamasının tam kanunsuzluk nedeniyle iptaline ilişkin talepler, bugün 10.30’da başlayan YSK toplantısında görüşülmüş, yapılan değerlendirmeler neticesinde her 3 talebin de ayrı ayrı oylanması sonucunda, 10 üyenin ret, 1 üyenin kabul yönündeki oyları ve oy çokluğuyla reddine saat 17.30 itibarıyla karar verilmiştir.” ifadeleri kullanıldı.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top