Warning: mysql_query(): Unable to save result set in /home/haberrac/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1879
Son Dakika! Suriye’de Patlama! Hayatını Kaybedenlerin Sayısını 100’ü Aştı

Son Dakika! Suriye’de Patlama! Hayatını Kaybedenlerin Sayısını 100’ü Aştı

Son dakika haberi Suriye’den geldi. Fua ve Kefreyya köylerinde rejim yanlılarının bulunduğu otobüsün Halep yakınlarında ki kontrol noktasında bekleyişi sırasında, bomba yüklü araç patladı. Suriye’de ki kuşatma bölgelerinden tahliye edilenlerin konvoyuna düzenlenen saldırıda yapılan açıklamaya göre hayatını kaybedenlerin sayısı 100’ün üzerinde.

İLK FOTOĞRAFLAR SOSYAL MEDYADA GÖRÜNTÜLENDİ

Patlamayla ilgili ilk fotoğraflar sosyal medyada yayılmaya başladı. Sosyal medyada yayınlanan bu fotoğraflar patlamanın faciasını ortaya koydu. Yaralılar ve hayatını kaybedenler fotoğraflarda görüntülendi.

TAHLİYE AYLARDIR BEKLENİYORDU

Suriye’de aylardır beklenen tahliyelerde son dakika gelişmesi yaşandı. Tahliyelerde patlama meydana geldi. İdlib kırsalında yer alan Fua ve Kefreyya köylerinde beş bin rejim yanlısını taşıyan otobüsler yola çıkarak Halep Raşidin’e kadar ulaşmayı başardı. Muhaliflerin kontrol noktasında bekledikleri anda bombalı araç infilak etti. Bir intihar saldırganı tarafından patlatılan bombalı saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısı 1002ün üzerine çıktı.
Gün içerisinde otobüsün yanında bekleyen yüzlerce insanın görüntüleri yansıtılmıştı. Muhaliflerin yola çıktıkları araçların Halep’in batısındaki Ramuse semtinde dün geceden beri bekletildiği belirtildi.

DÖRT YERLEŞİM YERİ KUŞATMA ALTINDAYDI

Tahliyelerin yapılması önceki gün beklenirken ertelenmesi Zebadani’deki muhaliflere güvenli koridor sağlanmamasından kaynaklanıyordu. Zebadani aylardır rejim yanlısı Hizbullah güçlerinin kuşatması altındaydı. Diğer yandan Şiilerin yaşadığı Fua ve Kefreyya bölgeleri de muhalif Fetih Ordusu tarafından kuşatılmıştı.
2011’den bu yana ülkede yaşanan iç savaşta en büyük tahliyelerden biri gerçekleşmiş olacak. Operasyonun sona erdiği bölgede tam dört yerleşim yerinde yaklaşık 30 bin kişinin tahliye edilmesi planlanmakta.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top