Warning: mysql_query(): Unable to save result set in /home/haberrac/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1879
Son Dakika! Kuzey Kore’de Hareketli Saatler! Askerler Başkente Taşındı!

Son Dakika! Kuzey Kore’de Hareketli Saatler! Askerler Başkente Taşındı!

Kuzey Kore’de hareketli saatler yaşandı. Hafta sonu gerçekleşecek olan dev kutlamalar için yüzlerce asker araçlarla başkent Pyongyang’a geçiş yaptı. Yabancı gazetecilerin akın ettiği Ülkede gazeteciler oldukça ilginç fotoğraf kareleri çekti. Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un bugün gerçekleşecek bir açılışa katıldı. Ülkenin en yüksek gökdeleninin açılışında binlerce Kuzey Koreli de akın akın açılışın yapılacağı yere geldi.
Kısa bir süre önce savaş haberleri ile gündeme gelen ve yakın müttefiki olan Çin’in tavsiyelerine ve nükleer programın askıya alınmasına boyun eğeceği haberleri çıkan Kuzey Kore’de kutlama heyecanı başladı. Ülkede hafta sonu yapılacak olan kutlama için başkente birçok asker gönderdi.

SINIR KAPISINDA BÜYÜK KUYRUK

Kuzey Kore için çok önemli bir haberde Reuters haber ajansından geldi. Kuzey Kore – Çin sınırının ana geçişinde gerilimi işaret eden birkaç sinyal olduğu belirtildi. Bu sinyal iki ülkenin de ticaretinin üçte ikisini yaptığı Dandong’daki uzun kamyon kuyrukları olmasına sebep oldu. Araçlar uzun kuyruklar ve yoğun bir bekleyiş şeklinde dostluk köprüsünde bulunuyor. Kuzey Kore’nin ilk kez bu kadar savaşa yakın olduğu da gazete manşetlerinde yer aldı.

SARİN BAŞLIKLI FÜZE İDDİASI

Kuzey Kore hakkında çıkan savaş iddiaları için bir haberde Japonya’dan geldi. Japonya Kuzey Kore’nin sarin gazı başlıklı füze fırlatabileceğini duyurdu. Japonya’dan yapılan bu açıklama oldukça ses getirirken Japonya Başbakanı Shinzo Abe parlamento’da da bazı açıklamalarda bulundu. Abe, Kuzey Kore çoktan sarin gazı başlıklı füzeleri ateşleme kapasitesine ulaşmış olabilir açıklamasında bulundu.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top