Warning: mysql_query(): Unable to save result set in /home/haberrac/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1879
Son Dakika! HDP’den YSK Başkanı Hakkında Suç Duyurusu!

Son Dakika! HDP’den YSK Başkanı Hakkında Suç Duyurusu!

Halkların Demokratik Partisi (HDP) referandumun ardından YSK hakkında suç duyurusunda bulundu. Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Sadi Güven ve YSK üyeleri hakkında görevlerini kötüye kullanma gerekçesiyle Ankara Adliyesine suç duyurusunda bulunan Parti sonrasında basın açıklaması yaptı.

YSK Başkanı Sadi Güven ve YSK üyeleri hakkında Ankara Adliyesine suç duyurusunda bulunan HDP, suç duyurusunun ardından basın açıklaması yaptı. HDP Grup Başkanvekili Ahmet Yıldırım, Diyarbakır Milletvekili İmam Taşçıer ve hukuktan sorumlu MYK Üyesi Pınar Akdemir yapılan suç duyurusunun hemen ardından basın açıklamasında bulundu.

Basın karşısına geçerek açıklamada bulunan Ahmet Yıldırım referandumun iptal edilmesi gerektiğini belirterek şunları söyledi, “16.00’da doğudaki illerimizde, 17.00’da batıdaki illerimizde oy verme işlemi bittikten yaklaşık 70 dakika sonra YSK’nın bir duyurusu ile maalesef bir karar değişikliğine gidildi. Bu da daha önceki seçimlerde sıklıkla tecrübe ettiğimiz mühürsüz oy pusulaları ile mühürsüz zarfların geçersiz sayılacağı kuralının ihlali idi. Buradan hareketle YSK Başkanı ve üyeleri çok açık bir şekilde görevlerine sahip çıkmamış, daha önce vermiş oldukları bir kararı inkar edercesine referanduma gölgeyi kendileri düşürmüştür. Siyasi partilerin itirazlarını değerlendirip, referandumun iptali yönünde bir karar almadıkları sürece, bu referandum toplum vicdanında meşruiyet kazanmayacaktır” dedi.

FUTBOL MAÇLI ÖRNEK

Gelişmeler için futbol maçı örneğini veren Ahmet Yıldırım konuya daha önceki seçimlerden örneklendirme yaparak, “30 Mart 2014’te Bitlis Güroymak ilçesindeki seçime AKP itiraz ediyor, aynı YSK, bir sandıktaki oyların mühürsüz olması nedeniyle ilçedeki seçimi iptal ediyor. Durum, bir futbol maçında, kaleye giren topu bir oyuncu elle çıkardığında bunun penaltı olması gerekirken, maç bittikten sonra bunun penaltı sayılmamasına benziyor” dedi.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top