Warning: mysql_query(): Unable to save result set in /home/haberrac/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1879
Son Dakika Haberi! Dünya’nın Gözü Rusya’da.. Putin’le Görüşme Yapılacak Mı?

Son Dakika Haberi! Dünya’nın Gözü Rusya’da.. Putin’le Görüşme Yapılacak Mı?

Lavrov – Tillerson arasında yapılan görüşmesinde yeni gelişmeler devam ediyor. Gelişme için son dakika haberleri ardı ardına geliyor. Gelen son güncel bilgilere göre, Putin’in Tillerson ve Lavrov ikilisiyle görüşme gerçekleştirmesi bekleniyor. Lavrov ve Tillerson görüşmesinin ardından iyi mesajlar verildi. Moskova’da gerçekleşen bu önemli görüşme sonrasında gelen bilgiler…

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson Moskova2da görüşme gerçekleştirdi. Yapılan görüşme sonrasında Tillerson’dan çarpıcı açıklamalar geldi. Tillerson, iki ülke arasında iyi ilişkiler kurulabileceğini söylerken Lavrov ise ABD’nin Suriye’ye saldırması konusuna değindi. Bu saldırının bir daha gerçekleşmemesini vurguladı. Lavrov’un bir diğer gündemi ise terörizme karşı geniş ve etkili bir koalisyon kurulması da konusu vardı.

PUTİN’LE GÖRÜŞME OLACAK MI?

Yapılan önemli görüşme sonrasında Kremlin sözcüsü Dmitriy Peskov’da önemli bir açıklamada bulundu. Peskov açıklamasında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in bugün Moskova’da görüşme yapan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson ile görüşme yapabileceğini belirtti.

MOSKOVA’DAN SAMİMİ MESAJLAR

Lavrov ve Tillerson görüşmesinin basına açık kısmında ikili ılımlı mesajlar vererek ortamın tansiyonunu düşürdü. İkiliden gelen mesajlara bakıldığında iki ülke arasında açık ve samimi ilişkiler kurulabileceği vurgulandı. Lavrov terör olaylarına değinirken terörizme karşı geniş ve etkili bir koalisyon kurulma isteğini de dile getirdi. ABD Dışişleri Bakanı Tillerson ise Lavrov’un değindiği bu konuyu detaylı bir şekilde tartışmak istediğini belirtti. Tillerson ve Lavrov arasında geçen görüşme de samimi mesajlar dikkat çekti.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top