Warning: mysql_query(): Unable to save result set in /home/haberrac/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1879
Sivilce İçin Cilt Maskeleri

Sivilce İçin Cilt Maskeleri

Yüzdeki sivilcelerden kurtulmak için yalnızca ağır tedaviler gerekmez. Cilt maskeleri ile de bu sorundan kurtulmak mümkündür.

Bakımlı her kadının korkulu rüyasıdır sivilce. Ergenlikten itibaren birçoğumuzun sivilcelerle olan savaşı hiç bitmez. Özel dönemlerimizden evvel, özel dönemlerimizden sonra, birazcık yağlı yediğimizde hemen yüzümüzde beliriverirler. Çeşitli makyaj hileleri ya da fondötenlerle kapatmaya çalışmak ise, sivilceleri sadece geçici bir süre kaybeder. Fakat makyaj da cilde zarar verdiği için, birkaç gün sonra tek bir sivilce, birkaç sivilce olarak karşımıza çıkabilir. Peki, ne yapmak gerekir? Her kadının bütçesi, güzellik salonlarında yapılan uygulamalara bir servet yatıracak ölçülerde değil. Bu yüzden hem doğal, hem de kolayca uygulanabilecek sivilce için cilt maskeleri tariflerini araştırabiliriz. Bunlardan dilediğinizi uygulayarak hem doğal yöntemleri öğrenecek hem de bütçenizi dara sokmayacaksınız. İşte size Sivilce için cilt maskeleri önerileri.

Limonun sivilceleri iyileştirmek adına mucizevi bir etkisi vardır. Çünkü içinde bulundurduğu doğal sitrik asit, özellikle yağlı bir cilt tipine sahip bayanların sivilce sorununu daha kolay ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır. Aspirin ise yine aynı şekilde cildin yağ oranını dengeleyebilecek, salisilik asit bulunmaktadır. Sivilce için cilt maskesi tarifimiz ise şöyle; 3 adet aspirini ezerek bir yemek kaşığı limon suyu ile karıştırın. Aspirin yoğun bir kovam alasıya kadar karıştırma işlemine devam edin. Daha sonra içine, eğer ki cildiniz kuru bir yapıya sahip ise, üç çay kaşığı sıcak bal karıştırabilirsiniz. Son olarak da nemlendirici etkiye sahip zeytinyağından birkaç damla ekleyebilirsiniz. Ancak cildiniz çok yağlı ise zeytinyağı ekleme kısmını es geçip, yerine biraz daha limon suyu ekleyip güzelce karıştırabilirsiniz. Maskeyi cildinize uyguladıktan sonra 15-20 dakika kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra maskeyi kolayca temizleyebilmek adına, sıcak suyla ıslatılmış bir bezi birazcık karbonata bulayarak, yüzünüzü kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz. Bu doğal maske tarifleri ile cildiniz yenilenecek.

Bir diğer yöntem ise, özellikle yaz aylarında severek yediğimiz çilek. Çilek de yine, yapısında bulundurduğu doğal meyve asidinden dolayı bakım kremlerinde bile kullanılan bir meyvedir. Maskemizin yapımı ise şöyle; boyutuna göre bir ya da iki adet çileği güzelce ezip püre haline getirin. Daha sonra aroması olmayan, sade bir yoğurtla güzelce karıştırarak krem şeklinde bir görünüm elde etmeye çalışın. Bu görünüme ulaşana kadar karıştırın. Son olarak maskeyi yüzünüze uygulayarak 15-20 dakika bekletin. Ve belirtilen dakikada beklettikten sonra yüzünüzü durulayın. Birkaç hafta sonunda cildinizdeki değişim gözle görülecek kıvama gelecektir.

Bu iki tarifi de hafta birkaç kez uygulayarak, etkileyici sonuçlar alabilirsiniz. Ancak dikkat edilecek husus, özellikle ilk tarifte söylenildiği gibi, yağlı bir cilt tipine sahip bayanların, zeytinyağını kullanmamaları daha etkileyici sonuçlar almaları açısından iyi bir tercih olur. Son derece doğal bitkisel yöntemler kullanıldığı için, cildiniz uyguladığınız bu sivilce için cilt maskeleri tarifine olumlu yanıt verecek ve düzenli uygulandığı takdirde istediğiniz sonuçlara ulaşabileceksiniz. Daha fazla cilt bakim maskeleri icin ciltvemakyaj.com sitesini ziyaret etmeyi unutmayin.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top