GÜNDEM

Sırrı Süreyya Önder İçin 40 Yıl Hapis İsteniyor!

Sırrı Süreyya Önder hakkında hazırlanan iddianamede, Önder’in 40 yıla kadar hapsi istendi.

HDP Ankara milletvekili Sırrı Süreyya Önder, 4 Kasım tarihinde gözaltına alınmıştı. adli kontrol şarkı ile serbest bırakıldığı soruşturma kapsamında  ‘Terör örgütü üyeliği’, ‘Terör örgütü propagandası yapmak’ ve ‘Halkı kin ve düşmanlığa açıkça tahrik’ suçlarından dolayı Önder’e 40 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

DTK KONGRESİ’NDEKİ KONUŞMASI BAŞINI YAKTI

Diyarbakır 8. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen 86 sayfalık iddianamede, Sırrı Süreyya Önder’in 26 Aralık  2015 gününde Diyarbakır’da yapılan Demokratik Toplum Kongresi’nde örgüt talimatı ile konuşma yaptığı iddia edildi.

Sırrı Süreyya’nın bu kongredeki konuşmasının örgüt üyeliği ve örgüt propagandası suçlarını oluşturduğu yer alan iddianamede “halkı kin ve düşmanlığa açıkça tahrik etmek” kapsamında tavır sergilediği belirtildi.

SIRRI SÜREYYA’NIN 40 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

Sırrı Süreyya Önder’in bölücü terör örgütünün suç içeren davranışlarını meşru göstermesi, övmesi ve bu yöntemleri kullanmaya teşvik edecek şekilde konuşması,  terör örgütü propagandası yapmak suçlarından dolayı 40 yıla kadar hapsi isteniyor.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top