GÜNDEM

Siirt’teki Maden Faciasında Ölü Sayısı Arttı!

Siirt’in Şirvan ilçesinde meydana gelen maden göçüğünde ölü sayısı 4’e yükseldi. Diğer işçilerin araması hala devam ediyor.

Siirt’in Şirvan ilçesindeki Maden köyünde meydana gelen heyelanda göçük altında kalan işçilerden kötü haber gelmeye devam ediyor. Bir işçinin daha cansız bedenine ulaşılması sonucunda cesetine ulaşılan işçi sayısı 4’e yükseldi.

15 İŞÇİ TOPRAK ALTINDA KALDI

Maden köyünün yakınlarında açık bakır madenin meydana gelen heyelanın ardından 15 işçi toprak altında kalmıştı. Akşam saatlerinde yapılan çalışmalarda 3 işçinin cesedine ulaşıldı. AFAD ve Sivil Savunma ekiplerinin yaptıkları çalışmaların ardından bir işçinin daha cansız bedenine ulaşıldı.

11 İŞÇİ İÇİN ARAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Şimdiye kadar 4 işçinin cansız bedenine ulaşılmasına rağmen, göçük altında 11 işçinin olduğu biliniyor. Ekiplerin iş makineleri ile beraber gerçekleştirdikleri arama tarama çalışmaları sürekli olarak faaliyet göstertiyor.

BÖLGEDE HEYELAN RİSKİ DEVAM EDİYOR

Park Elektrik Üretim Madencilik Sanayi ve Ticaret AŞ’nin yaptığı açıklamalara göre Siirt’in Şirvan ilçesindeki Madenköy bakır madeni sahasındaki yaşanan hadisenin aşırı yağışlardan dolayı meydana geldiği ve bölgedeki toprak kayması riskinin hala devam ettiği, bunun için de üretime ara verildiği belirtildi.

Park Elektrik tarafından KAP’ta yayınlanan duyuruda, “Şirketimizin Siirt’in Şirvan ilçesinde bulunan Madenköy bakır madeni sahasında ilk belirlemelere göre aşırı yağışlar nedeniyle heyelan meydana gelmiştir. Kurulan kriz masasının çalışmaları devam etmektedir. Bölgede toprak kayması riskinin devam ettiği de dikkate alınarak Madenköy bakır madeni sahasında üretime ara verilmiştir. Gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır.” denildi.

 

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top