Warning: mysql_query(): Unable to save result set in /home/haberrac/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1879
Sandıklar Açılmaya Başlandı! Gelen İlk Sonuçlar Ne Oranda?

Sandıklar Açılmaya Başlandı! Gelen İlk Sonuçlar Ne Oranda?

Türkiye 16 Nisan Sabahından itibaren referanduma kilitlendi. Sabah saatleri itibariyle başlayan referandum oylamasının kapanmasının hemen ardından oy sayımları başladı. Oy sayımlarında gelen ilk sonuçlar ise televizyonlarda yayınlanmaya başladı. Oy işleminin bitmesinin hemen ardından oyların yüzde 48.92u açıldı. Oy sayma işlemlerinde gelen ilk sonuçlara göre evet yüzde 57,8, hayır ise yüzde 42,2 oranında.

Türkiye beklenen referandum seçimi için sandık başına geçti. Türkiye’nin oyunu kullandığı yeni ana yasa referandumu sonuçları merakla beklenirken referandum oy sonuçlarının ilk açılmaya başlandığı 32 doğu ilinin ardından Batı illerinde ki oy sayımları da başladı.

GELEN İLK SONUÇLAR

Yeni ana yasa değişikliği için sandığa giden seçmenlerin oy kullanma işlemlerinin bitmesinin ardından sandıklar açılmaya ve oylar sayılmaya başladı. Gelen ilk sonuçlara göre sandıkların yüzde 48.9’u açıldı. Gelen ilk oy oranı bilgilerine göre evet oyu yüzde 57,8 durumdayken hayır oyu ise yüzde 42,2 oranında ilerlediği belirtildi.

32 DOĞU İLİNDE SAAT 16.00’DA OY KULLANIMI SONA ERDİ

YSK’nın referandum kararlarının arasında bulunan bir diğer kararda doğu illeri içindi. 32 doğu ilinde referandum için oy verme işlemi saat 07.00’da başlarken saat 16.00’da sona erdi. Batı illerinde ise oy kullanma işlemi saat 08..002da başlayarak 17,00’da son buldu.

SEÇİME KATILIM ORANI OLDUKÇA FAZLA

Referandum için sandık başına geçen seçmenlerin sayısının oldukça fazla olduğu açıklandı. Türkiye genelinde kurulan 167 bin 140 sandıkta oylar kullanıldı. Oy kullanma süresinin sona ermesi halinde sandık başında oy kullanmak için bekleyen seçmen olması halinde sandık başkanının sayım yapması sonrasında oy kullanımına devam edilebilecek.
Yurt dışında bulunan seçmenler için de gümrük kapılarında gerçekleşen oy kullanma süresi de tamamlandı ve oy kullanımı sona erdi.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top