TEKNOLOJİ

Samsung Note 7 Değişimi Bugün Başlıyor

Samsung Note 7 telefonunda yaşanan teknik bir sıkıntıdan dolayı aniden alev alma sorunu sebebiyle büyük sıkıntı yaşayan Samsung, telefonları değiştirme kararı almıştı. Telefonların Türkiye değişim süreci bugün başlıyor.

Samsung

Samsung’un son zamanlarda başını oldukça ağrıtan Note 7 modeli için değişim süreci bugün başlıyor.

Değişim Tarihleri Ne Zaman?

Samsung Note 7 telefonlarında ortaya çıkan aniden alev alma sorunu nedeniyle birçok ülkede satışı yasaklanmış ve birçok havayolu şirketi de telefonu uçaklara sokulmasını yasaklamıştı. Bunun üzerine kullanıcı güvenliğini düşünen Samsung, tüm seriyi geri alma kararı vermişti. Bu kararın Türkiye ayağının değişimi ise bugün başlıyor. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun bilgisi dahilinde olan değişim süreci 18 Ekim-11 Kasım tarihleri arasında olacak. Samsung, eski yeni ayırt etmeksizin tüm Note 7 cihazlarını geri çağırdığını açıkladı. Buna göre Samsung’dan yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

“Galaxy S 7 Edge’i (32Gb hafıza) tercih eden müşterilere, 600 lira geri ödeme yapılacak ve telefonlarını herhangi bir Samsung yetkili bayisinden alabilecek. Para iadesini tercih eden müşterilere, 3 bin 600 lira ücret iade edilecektir. Galaxy Note 7 aksesuarlara ait bedeller de müşterilere iade edilecek.
Galaxy Note 7’yi operatör üzerinden sözleşme ile almış kullanıcılar ise Galaxy S 7 edge (32Gb hafıza) değişiminden yararlanabilir veya hiçbir ek maliyet yansıtılmadan sözleşmesini iptal edebilirler. Ayrıca kullanıcılar, Galaxy Note 7 kampanyası dahilinde verilen Samsung Gear VR’ı kullanmaya devam edebilecek. Önceden Galaxy Note 7 Değişim Programı’na katılıp telefonunu Samsung Servis Merkezine bırakan kullanıcılar, bu servis merkezine gidip belirtilen seçeneklerden yararlanabilirler.”

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top