GÜNDEM

Sağlık Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı’ndan Müjde! Toplam 56 Bin 500 Kişi Alınacak!

Sağlık ve Adalet Bakanlıklarından iş arayanlara müjde geldi. Çünkü kısa süre içerisinde Sağlık Bakanlığı 46 bin 500 kişi, Adalet Bakanlığı 10 bin personel alımı yapılacak. Öncelikle Sağlık Bakanı Recep Akdağ tarafından TVNET’te yapılan açıklamada, vatandaşa ilaç zammının yansıtılmayacağını ve aynı zamanda 2017’de sağlık alanında toplam 46 bin 500 kişiyi işe alınacağını öğrendik. İkinci müjdeli haber ise Adalet Bakanlığı’ndan geldi. Adalet Bakanlığı 2017 yılında 10 bin personeli işe alacağını duyurdu.

16 BİN 500 KİŞİ ALINACAK

Sağlık Bakanı Recep Akdağ tarafından yapılan açıklamada, 2017 yılında 16 bin 500 kişi için Maliye Bakanlığı ile anlaşmaya varıldığı duyuruldu. Yeni hastaneler yapıldığını, yoğun bakımların yeniden düzenlendiğini belirten Akdağ, bu 16 bin 500 personelin de üstüne eklenecek alımlar yapılabileceğini söyledi. Gelecek ay personel alımlarının 3 bin 900’ünü hemen yapacaklarını belirten Akdağ, alım yapılacak 16 bin 500 personel içinde doktorların olmadığını söyledi. Doktorların Maliye Bakanlığı ile istihdam edilmediğini belirten Akdağ, 2017 yılında tahminen 13 bin doktor istihdam edilebileceğini söyledi. İstihdamda üniversite mezunlarına ağırlık vereceklerini belirten Akdağ, hem hakkaniyet açısından hem de uzun süreli eğitim alma açısından bunun önemli olduğunu, ama yine de lise mezunu alım da yapılacağını söyledi.

ADALET BAKANLIĞI’NA DA 10 BİN KİŞİ İŞE ALINACAK

Sağlık Bakanlığı’nın ardından Adalet Bakanlığı da bir açıklama yağarak 2017 yılında 10 binden fazla personel alımı yapacaklarını duyurdu. Şu anda devam eden 3500 hakim ve savcı alımına ilişkin sınav sürecinin yanı sıra Haziran ayında da 2750 hakim ve savcı daha alınacak. Yapılacak olan alımlarda 5 bine yakın zabıt katibi ve infaz koruma memuru alınması da planlanıyor.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top