DÜNYA

Sadr Lideri Türkiye’ye Karşı Eyleme Çağırdı

Sadr hareketinin lideri, Türkiye’nin Başika’daki askeri varlığından dolayı yandaşlarını protesto etmeye çağırdı.

Irak’taki Sadr hareketinin lideri Mukteda el Sadr, Musul operasyonu ile ilgili videolu bir mesaj yayınladı. Sadr, yandaşlarını Türkiye’nin Bağdat Büyükelçiliği önünde gösteri düzenlemek için çağırdı.

Sadr televizyonlarında yayınlanan bu videolu mesajda, yandaşların Cumhurbaşkanı yardımcılarıyla ilgili kararı protesto etmek için Irak federal mahkemesi önünde yapmayı planladıkları eylemi, Musul operasyonu nedeniyle erteledikleri belirtildi.

BAŞİKA PROTESTOSU

Ertelenen eylemin yerine Sadr hareketi lideri, Başika’daki askeri varlığından dolayı Türkiye’yi protesto etmeye çağırdı. Sadr, yandaşlarının Türkiye Bağdat Büyükelçiliği önünde gösteri düzenlemesini istedi.

Irak Federal Mahkemesi, geçtiğimiz hafta Başbakan Haydar el-İbadi tarafından Cumhurbaşkanlığı yardımcılığı makamının kaldırılmasının anayasaya aykırı olduğu belirtmişti.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top