Warning: mysql_query(): Unable to save result set in /home/haberrac/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1879
Rusya’ya Büyük Rest! ABD Esad İle İlgili Çok Kritik Açıklamalarda Bulundu

Rusya’ya Büyük Rest! ABD Esad İle İlgili Çok Kritik Açıklamalarda Bulundu

Son günlerde oldukça gündem olan Suriye konusu G7 zirvesinde ele alındı. G7 zirvesinde ki görüşmelerin ardından Fransa Bakanı Jean – Marc Ayrault “ Esad’ın Suriye geleceğinde olmayacağı konusunda hemfikiriz” şeklinde bir açıklama yaptı. Diğer taraftan ABD Dışişleri Bakanı Tillerson ise “ Rusya biz ve müttefiklerle mi ya da Esad, İran ve Hizbullah’la mı birlikte olacağını seçmek zorunda “ açıklamalarını yaptı.
Dünya’da sanayi alanında gelişmiş en büyük 7 Ülke ve AB bir araya gelerek G7 zirvesinde buluştu. İtalya’da yapılan görüşmede Türkiye ve Suriye başta olmak üzere ülkeler hakkında oturum gerçekleştirildi.

ABD RUSYA’YA RESTİ ÇEKTİ

Yapılan G7 zirvesinin ardından ABD Dışişleri Bakanı Tillerson birtakım açıklamalarda bulundu. Tillerson açıklamasında, “ Rusya biz ve müttefiklerle mi ya da Esad, İran ve Hizbullah’la mı birlikte olacağını seçmek zorunda.” diye belirtti. Geçtiğimiz haftalarda Suriye’ye yapılan kimyasal saldırılarla birlikte Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad’ın meşruluğunun ortadan kalktığını Rusya’nın da Esad’a destek vermekten vazgeçmesi gerektiğini belirten Dışişleri Bakanı, ABD’nin Beşar Esad’ın hükümetinin devamlılığını görmediğini Rusya’nın da bir an önce hangi saflarda olacağını belirlemesi gerektiğini söyledi.

“ESAD HÜKÜMETİNİN GELECEĞİ YOK”

G7 zirvesinin ardından açıklamalar yapan Fransa Dışişleri Bakanı Jean – Marc Ayrault Esad’ınhükümetinde devamlılığının olmadığını ve G7 ülkeleri ile birlikte bu konuda hemfikir olduklarını açıkladı. Aynı zamanda Rusya ve Suriye ile ilgili yaptırım uygulaması konusunda da aynı fikirleri beslediklerini açıkladı.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top