DÜNYA

Rusya’dan Türkiye’ye Büyük Çıkış! Sırtımızdan Vurulduk!

Rusya’dan Türkiye’ye tarım ürünleri hakkında büyük çıkış. Rusya Tarım Bakanı Aleksandr Tkaçev bazı Rus tarım ürünlerinin Türkiye’ye gönderiminin sınırlandırılması ile ilgili ‘Sırtımızdan bıçaklandık’ dedi.
Türkiye’nin Rusya’dan tarım alımını kısıtlamasının ardından Rusya Tarım Bakanı Aleksandr Tkaçev, Rusya hükümetinin Türkiye’den domates sevkiyatlarına izin vermeyi henüz planlamadığını ve yerli ücretlerin desteklenmesi gerektiğini belirtti.Rusya Tarım Bakanı Tkaçev bir TV kanalında yaptığı açıklamaya göre hükümetin tavrının olumsuz yönde olduğunu belirtti. Tarım Bakanının yaptığı açıklamada Rusya’nın Türk üreticiler için domates pazarı açmayı planlamadıklarını belirtti. Tkaçev, her şeyden önce kendi üreticilerini destekleyeceklerini belirtti.

SIRTIMIZDAN VURULDUK DEDİ

Rus Tarım Bakanı buğday başta olmak üzere Rus tarım ürünlerinde Türkiye’ye sevkiyat sınırlandırılması olayını sırtından vurulmak olarak adlandırdı. Tkaçev, Biz bunu beklemiyorduk. Bununla bir anlamda sırtımızdan vurulduk. Rusya ve Türkiye’nin ilişkilerinin normale dönemsini çok istiyoruz dedi.
Rusya’nın sadece Türkiye’ye sevkiyat yapmadığını başka pazarlarda bulabileceğini vurgulayan Tkaçev konuya mantık üzerinden değindi. Yeni pazarlar bulacaklarını ama mantığın üstün geleceğine inandığını ve Türkiye’nin de Rus tahıl ürünlerinin alımında ilgili bir noktada olduğunu belirterek Türkiye ile ilgili ilişkilerin bir an önce düzelmesi gerektiğine vurgu yaptı.

RUS TARIMCILARIN KAYBI FAZLA

Yerli üreticilerden gelen Rus tarım ürünlerinin kısıtlandırmasından sonra Rus tarımcıların kaybının büyük olduğunu belirten Tkaçev, bu rakamın herkes tarafından bilindiğini ve neredeyse 1,3-1,5 milyar dolar değerinde olduğunu söyledi. Bunun kendileri için kötü olduğunu söyleyen Tkaçev orta yol bulunabileceğini belirtti.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top