DÜNYA

Rusya Şokta! Ekonomi Bakanı Rüşvetten Gözaltında!

Rusya, Ekonomi Bakanı’nın rüşvet alırken suçüstü basılmasının ardından şoka girdi. Bakan, gözaltına alındı.

Rusya’nın Ekonomi Bakanı Aleksey Ulyukayev, rüşvet suçlamasından dolayı gözaltına alındı. Rus bakan, devlet kontrolünde bulunan petrol şirketleri Rosneft ile Bashneft arasındaki 5 milyar dolar sermayeli yeni bir ortaklığın kurulmasında son sözü söylemişti. Suçlamalara göre, Ekonomi Bakanı, rüşvet karşılığında bu ortaklığa onay verdi.

GÖZALTINA ALINAN EN ÜST DÜZEY DEVLET ADAMI

Rusya’da Bakanlar Kurulu’nun güçlü isimlerinden biri olarak gösterilen Aleksey Ulyukayev, 1991 yılındaki darbe girişiminden bu yana ülkede gözaltına alınan en üst düzey devlet adamı olarak tanımlanıyor.

Rus basını tarafından verilen haberlere göre ise, Ekonomi Bakanı’nın geçtiğimiz yıldan beri rüşvetle ilgili gizli bir soruşturma yürütülüyordu ve bu sefer suçüstü yapıldı.

15 YIL HAPİS İSTENİYOR

Rus Bakanın, 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanması bekleniyor.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top