Warning: mysql_query(): Unable to save result set in /home/haberrac/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1879
Rusya, İlk Elektromanyetik Silahını Test Etti!

Rusya, İlk Elektromanyetik Silahını Test Etti!

Rusyalı ekipler, elektromanyetik güçle çalışan bir silahın testlerini tamamladılar.

Rusya’nın başkenti Moskova yakınlarında bulunan Shatura Enstitüsünün yüksek basınç araştırma birimi, patlayıcı ve itici güçle çalışan mekanizmalar yerine başka türlü bir ateşleme yapan silahın testini tamamladı.

ELEKTROMANYETİK GÜCÜ KULLANDILAR

Yeni teknoloji olan bu silah, namlusunun içerisinde her iki tarafın da elektromanyetik güç üreticileri olan bir kızakla ateşleme gerçekleştiriyor.

Uzmanlar test ettikleri bu silahtan çıkan merminin saniyede 3 kilometre hıza ulaşabildiğini belirtti. Ayrıca yayınladıkları videoda da silahtan ateşlenen 15 gramlık plastik silindirin santimetrelerce kalınlıktaki alüminyum plakayı deldiği görülüyor.

Elektromanyetik silahın yüksek enerji fiziği çalışmalarında yeni bir dönüm noktası olduğunu ifade eden Enstitü Direktörü Aleksey Şurpov, “Artık saniyede 4,5 kilometre hıza ulaşabilecek düzenekler yapabileceğiz.” dedi.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top