GÜNDEM

Rus Elçi Saldırganı, 15 Temmuz’da Erbil’de CIA Ofisi Civarındaymış!

Rus elçiye silahlı saldırı düzenleyen Mert Altıntaş, 15 Temmuz günü Erbil’e gitmiş ve telefonundan en son CIA ofisi civarındayken sinyal alınmış.

Takvim gazetesinde yer alan bir habere göre; Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un öldürülmesinin araştırılması sırasında 18 kişilik Rus heyetin incelemelerinden ilginç sonuçlar çıktı.

TELEFONUNDA 4 KADEMELİ GÜVENLİK KORUMASI

Rus istihbaratında görevli korgenerallerden alınan bilgilere göre; saldırgan Mert Altıntaş’ın telefonunda 4 kademeli güvenlik koruması bulunuyor. 4 şifreyi de çözmeyi başaran uzmanlar katilin geçmişine yönelik olan tüm hareketlerini an an takip etti.

DARBE GECESİ ERBİL’DEYMİŞ

Yapılan araştırmalarda 15 Temmuz 2016 darbe girişimi gününde Mert Altıntaş’ın Diyarbakır’da görevli olduğu belirlendi. İddialara göre, FETÖ’den dolayı tutuklanan amiri Kahraman Sezer’den iki günlük izin aldığı ve mesai sonunda da uzun bir yolculuk yaptıktan sonra Erbil’e gittiği öğrenildi. Altıntaş’ın telefonunda en son Erbil’deki CIA ofisi civarında sinyal alındığın tespit edildi. Daha sonra telefonundan 7 saat boyunca sinyal çıkmadı ve 7 saat sonra cep telefonunu tekrar kullanarak Ankara’ya döndüğü tespit edildi.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top